Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik módszer segíthet nekem...

Melyik módszer segíthet nekem inkább (sportfogadás)?

Figyelt kérdés

Nagyon leegyszerűsítve a dolgot:

Téteket összegeket nem írok.


A, 99% eséllyel bekövetkező események (mondjuk ilyen Veszprém - Mezőkövesd kézi 1.01 szorzóért) 63 napon keresztül.

Ha egyszer elbukik, akkor jön a 2. sorozat.

Ha a második sorozat is elbukik, akkor 3. sorozat viszont ott már kb. 120 napon keresztül nem szabadna veszítenie.


B, Egy év alatt 24 szer indítani X téttel, egyenlő időközönként (kb 2 hetente) Itt a cél: 18/ 24 arány.

18 nyertes - 6 vesztes. Amiből ugye 12 (+) lesz.

Itt ha még 12-12 arányban találom el is a pénzemnél vagyok.

Viszont itt naponta olyan események kellenek aminek 95% a valószínűsége. Vagy 4 szer a 2 hetes időintervallum alatt 83% esélyűt eltalálni. Nyilván nem vaktában random választgatni, hanem amire érdemes.


Tehát itt mondjuk 2 hét alatt szombaton vasárnaponként 1.20 as szorzókat 1,20 a negyediken, az egy dupla. Kamatos kamat elven. Ha eléri a duplát, újra előlről X-ről kezdeni, ha elbukom valamikor akkor is az új periódust X el kezdeni. Itt sosincs tétemelés.



A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. dec. 11. 14:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Még esetleg arra gondoltam, hogy megosztani a kockázatot.


Az erre szánt pénz felét A módszerrel, másik felét B módszerrel. Így is ha valamelyik működne akkor a pénzemnél vagyok.

Viszont ha 2 szálon futtatom, az dupla időráfordítás. Ellenben a nyereség ugyanannyi mintha egy módszert futtatnék.

2019. dec. 11. 14:30
 2/6 2*Sü ***** válasza:
100%

A sportfogadásnál sokféle szempontot figyelembe véve állapítják meg a nyereményszorzókat, de úgy, hogy hosszútávon és általában a „bank” nyerjen. Ha ez valamiért nincs így, akkor módosítanak a nyereményszorzók megállapításának módszerén. A lényeg, hogy akármilyen szisztéma szerint játszol, várhatóan hosszútávon többet fizetsz be, mint amennyit nyersz.


Tipikus szerencsejátékos tévedés, hogy ha független események sorozatában egy adott kimenetel több alkalommal nem következik be, akkor nő az esélye a következő alkalommal való bekövetkezésének. Nem, nem nő. Ha fej vagy írást játszol, akkor hiába dobtál 20-szor egymás után fejet, a 21. dobásnál ugyanúgy 50%-50% az esélye a fejnek is, írásnak is. Ezért független események. Az igaz, hogy annak, hogy valaki 21-szer dob fejet, annak úgy önmagában nagyon kicsi az esélye, de pontosan ugyanolyan kicsi az esélye annak is, hogy valaki pont 20 fej + 1 írást dobjon. A 20 fej után meg már egyéb lehetőség nincs.


Így hát mindegyik fogadásod külön-külön kezelendő, függetlenül attól, hogy előtte mire fogadtál, mennyit nyertél, egyáltalán fogadtál-e előtte. Ha egy 99%-os valószínűségű eseménynek 1,01-es nyereményszorzója van, akkor várhatóan:

99 esetben 1,01 a nyereményed így 0,01 tétnyi a profitod, így 0,99 tétnyi a az összprofitod ebben a 99 esetben.

1 esetben meg 0 a nyereményed így -1 tétnyi a profitod.

Az össze profit tehát 0,99-1 = -0,01 tétnyi, azaz ha 100 Ft-tal játszol tétenként, és lefut a 100 eset mindegyike, akkor végül 100 Ft-tal leszel szegényebb.


> Ha a második sorozat is elbukik, akkor 3. sorozat viszont ott már kb. 120 napon keresztül nem szabadna veszítenie.


Miért nem?


> Nyilván nem vaktában random választgatni, hanem amire érdemes.


Ez eleve problémás. Mire érdemes? Mert mondjuk aki kvázi mindent tud a fociról, az tudja azt, hogy papírforma szerint kinek mekkora esélye van nyerni. De mondjuk egy meccs eredménye elég sokszor nem a papírforma szerint alakul. Ha úgy alakulna, nem kellene lejátszani a meccset, és a sportfogadásnak sem lenne sok értelme.


~ ~ ~


Bár a „módszered” leírása sok tekintetben homályos, de az biztos, hogy hosszútávon a legjobban akkor jársz, ha nem játszol, hanem azt a pénzt mondjuk berakod egy bankszámlára, vagy akár egy malacperselybe. Igen nagy annak a valószínűsége, hogy valakinek – bármilyen szisztémával is játsszon – hosszútávon kevesebb pénz lesz a zsebében, mintha egyáltalán nem fogadott volna.


~ ~ ~


Szerencsejátékról van szó. Játékról. Érdemes pénz áldozni egy játék oltárán? Szerintem igen. Én simán kibérelek egy billiárdasztalt, hogy játsszak egy-két órát a haverokkal. 0% eséllyel fogok bármilyen nyereményt szerezni, viszont 100% eséllyel fogok elveszíteni 500-1000 Ft körüli összeget. De maga a játékélmény megér ennyit. Ha valaki totózik, lottózik, tippmixezik, játsszon annyival, amennyiért megéri neki az a játékélmény, amit kap ezért akkor is, ha minden fogadását elveszíti.


De ha valaki valamilyen nyeremény elvárással indul neki egy szerencsejátéknak, az a legjobban teszi, ha inkább távol tartja magát tőle, mert az eredmény – néhány kósza és elhanyagolható kivételtől eltekintve – veszteség, kudarc lesz.

2019. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legdurvább példa:


Kihúzzák a lottón az 1-2-3-4-5 számsort.


Pontosan ugyan annyi az esélye egy teljesen véletlen sornak is.


...és mivel független események, jövőhéten is pont akkora az eslélye az 1-2-3-4-5-nek!


...

Minden szerencsejátékon vesztesz hozzú távon. Mivel pontosan ki van találva a dolog, ahogy Sü leírta, esélyed sincs.


Inkább ezidő alatt fektesd be valamibe a pénzed, még egy magas kockázatú befektetés is biztosabb a sportfogadádánál.


Maximum talán a póker az ahol sok skill után lehet eredményeket elérni, mert nem csak a szerencsén múlik minden... de ott is nagy a szerencsefaktor.

2019. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én igazából pluszban vagyok, igaz sokkal is játszok és nem vagyok milliós pluszban.

De ennek a legfőbb oka a "stratégia" hiánya.

Most az utóbb egy hónapban nyertem 360.000 ezret.

És volt olyan fogadásom ahol 1 millió forint felett nyertem volna.


Nem a játék élménye miatt játszok.

Fogadni kézilabdára szoktam inkább.

A focit imádom nézni, de még a kedvencemre sem fogadok, mivel én is fogadok, és ott sokkal több tényezőn múli ka dolog mint kézilabdában.


- Alapból az első az időjárás.

- Kiállítás fociban végleges, kéziben 2 perc

- Maximum 3 csere.

- Ha egy csapat elmegy 3 góllal kéziben az még semmi, fociban még ha a Real Madrid ellen is vezetnek 3-0 ra akkor vége a dalnak.


Ha focira játszok, akkor csak élőben és gólszámra. Győztesre nem!



Értem, én hogy hosszútávon a bank nyer, de akkor is kell egy elfoglaltság a mindennapokban. Van aki eljár prostizni, drogozni vagy alkoholista, van aki a világ különböző tájaira utazik. Nem vagyunk egyformák.

Engem 1000 Ft-os fogadás nem mozgat meg. Inkább azt mondom odaadom az illetőnek a pénzt. Mivel ha már kockázatos, mondjuk dupla vagy semmi, akkor én azt jobban veszteségként élem meg, és azt mondom akkor nyomjuk 2000 ben utáa 4000 ben stb. A játéjban nincs vereség.

Ellenben inkább azt mondom na meghívlak egy italra. Abban nincs semmi. De a játékban nincs barátság.

2019. dec. 11. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Ezt szerencsejáték függőségnek hívják.

Javaslom egy pszichiáter meglátogatását.


Egy ismerősöm szépen lassan csúszott le, amíg mindene odalett. Amikor már nem a játék öröme a lényeg, hanem nyereségvágy, az már szenvedélybetegség.


A mindennapokban lehet ezer másik értelmes dolgot csinálni, nem szükségszerű egy káros szenvedély.

2019. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én csak simán megrakom a meccseket, amiket kell, az a taktika, hogy betartom azt a szabályt, hogy minden meccset azonos téttel rakok, a pénzem 3%-ával. Nálam amúgy nincsen játékélmény, mert nem is érdekelnek a meccsek, nem nézem őket, csak dartsot meg snookert, de azokra nem fogadok. Sokszor azt se nézem meg, hogy nyertem-e, teljesen hidegen hagy, csak az a lényeg, hogy hónap végén több pénz legyen a számlán, mint volt. Szerintem egyedül így éri meg a sportfogadás, ha befektetésként tekintünk rá, érzelmek nélkül, minimális időráfordítással.
2019. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!