Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen mélyre kell leásnom,...

Milyen mélyre kell leásnom, hogy a nyári 35 C°-ban is 15 C° legyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Látttam régebben egy videót, hogy ha lefúrunk "egy kicsit", majd beleteszünk egy csövet és oda leengedjuk a sörünket nyárom, akkor az nem fog felmelegedni.


Itt egy kép, így érthető lesz.

[link]


+ az lenne a kérdésem, hogy van ezze valami képlet, hogy milyen mélyen milyen hűvös van?


2020. febr. 16. 12:33
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Amennyire tudom 2 méter mélyen már nincs sok ingadozás, mint egy pincében is kb, de amit mutattál az is biztos jobb, mintha a tűző napon lenne. Mondjuk ezzel a válasszal még nem mész túl sokra. :) A szerkezet szerintem nyáron is jobb, ha egy egész nap árnyékos helyre van telepítve, akkor érhet valamit, de a mélység kicsinek tűnik.
2020. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez függ a talajtól, mennyire süt oda a Nap, stb.

De valószínűleg 1-2 méter már elég lesz.

2020. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TappancsMancs ***** válasza:
60%

Kíváncsi voltam :) rákerestem (talajhőmérséklet). Működőképesnek tűnik. Itt egy grafikon, amin a csillagozott görbét kell nézni, az a 0,5 méteres mélység, és ott a nyári hónapokban 10-15 C között ingadozik. Az okés. A cucc jó.


[link]


vagy ha széttöri:

[link]

2020. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
88%

jav.


Elnéztem. A hőmérséklet 0-5 méteren az 13- 18 C közötti. Amúgy azért függ ez a talajtól, nedvességtől, stb, hogy az ország melyik részén van, szóval biztos változó mindenkinek.


Szerintem ha egy állandóan árnyékos helyre teszed le, akkor egész jó lehet.

2020. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Megint elnézted.

3 m mélység a minimum, ahol nem megy 15⁰C fölé.

De ehhez persze az is kell, hogy jó hőszigetelő legyen fölötte.

2020. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
72%
No igen, írtam is, hogy 18-ig megy az adott mélységben, és ez csak valami átlag és valahol. Van itt pár változó még, ami befolyásolja a hőmérsékletet. Szerintem folyamatosan árnyékos helyen már kb működhetne, olyan saccra, aztán a tapasztalat majd pontosítja. Azért köszi, hogy jelezted, hogy elírtam.
2020. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Én meg köszönöm a lepontozást a jó válaszért.
2020. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
83%
Én felpontoztam, de látod, vannak itt érdekességek. :) Annyira azért nem kell ezzel foglalkozni, mert sok akár csak részben jó választ is lepontoznak. Nekem volt már olyan is ami tárgyilagosan korrekt volt, és valami nullára lepontozták, pedig egy guglival egyből megnézhették volna.
2020. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül egy-másfél méter mélységben van 15 fok a nyári hőségben (a kútfúrók és szondafúrók) mérései alapján. A mellékelt ábrán ez viszonylag jól leolvasható.

[link]

2020. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A cuccal annyi a bajom, amit linkeltél, hogy én egy ilyet csak egy építkezésen tudnék elképzelni, ahol a "Laci dolgoztatja az ő cigányembereit", a sört egyébként hűtőben tárolom normál esetben télen-nyáron (mert minek tenném föld alá?). De az építkezéseken stílusosabb megoldás egy rozsdás, vízzel teli hordóban tárolni a Rákóczi sört. Úgyhogy nehezen tudom elképzelni azt a szituációt, amikor a föld alá kell beásni a sört, hogy ne hűljön ki. Esetleg strandon vagy kirándulás, piknik esetén lehet jó megoldás.
2020. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!