Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek kirepült a világűr...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek kirepült a világűrbe a fedél (A leggyorsabb ember alkotta tárgy), vagy valóban teljes egészében elpárolgott a légkörben (alább a cikkben a részletek)?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ekkora sebességgel egyszerűen túl rövid ideig tartózkodott abban az alsó 30-50km vastag légrétegben ahol plazmává éghetett volna teljes egészében.

Szerintem legalább egy mag rész megmaradhatott belőle, és kiment a naprendszerből vagy belezuhant valamibe, pl a napba.

A robbantást nappal végezték! Tehát a nap felé kezdett szállni, ami persze nem jelenti azt hogy nem húzhatott el mellette.



2018. márc. 11. 20:07
 1/3 Szirty ***** válasza:
17%
Tipikus indexes bulvárfaxság.
2018. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
52%

Túl kicsi tömeg. Túl hülye forma. Nem hiszem, hogy az olvadt permetté fröccsent maradványai feljebb jutottak volna, mint ahonnan Baumgartner ugrott. :)

Az mindenesetre nem csoda, hogy nem találtak belőle semmit. Sok száz kilométeren szóródhatott szét az a pár gyufásdoboznyi olvadék, ami megmaradt. Gondolom akkor frissiben nem reklámozták, úgyhogy nem indult meg ezernyi lelkes amatőr Geiger-Müller számlálóval a morzsák után.

2018. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is permet lett és vissza hulott.
2019. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!