Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megsárgult műanyagok, festékek...

Megsárgult műanyagok, festékek fehérítésére van valamilyen módszer?

Figyelt kérdés

Gáztűzhely van a lakásomban, az meg mindent megsárgít idővel, meg bagózok is, szóval a gardrobe-szekrények elég sárgák, az ajtók is. meg pár öreg műanyag cucc is van, amiket nem akarok kidobni.

Festetni sincs kedvem, de ha valamivel kicsit kifehéríthetném, akkor szívesen megsikálnám őket.



2020. febr. 17. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Én egy bagós házába költöztem. 1 centire a fal még bagó szagú volt, ezért teljesen tégláig vissza bontottam.

A bútor egyszerűbb arra ott az ikea.

De fel lehet polirozni. Csakhát sokat nem ér.

2020. febr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
75%

A régi műanyagokkal az a baj, hogy a felszínük tele van pórusokkal, mikrorepedésekkel. Onnan kiszedni a mocskot nem nagyon lehet.

Fényesre sikálhatod, de ami a felületnél mélyebben ül, az marad és az elsárgulás nem fog sokat változni.


Azért megnézném, hogy megfelelő tisztítószerrel egy ultrahangos mosó mit csinálnak az ilyenekkel.

2020. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában az erkélyen bagózok, csak ha nagyon hideg van, vagy esik az eső, akkor nem, így ki lehet annyira szellőztetni, hogy nem érezni a szagot, inkább a gáz az, ami mindent megsárgít.

A műanyagtárgyak nem is annyira fontosak, nem sok van belőlük.

Lehetséges, hogy eladom a lakást, így egy kicsit ki szeretném kupálni, tapétát már vettem, meg lemosom a csempéket, de a fehér ajtók, festett felületek nagyon rondák, pedig nem akarok mázolni.

Ha mégsem adom el, akkor nekem is jobb lenne tisztán, fehéren, már nagyon zavar egy ideje.

Igazából a festékfehérítés lenne a cél, annak idején matt, vagy selyemfényű fehérre mázoltam.

Nézegetek trisós, szódabikarbónás, citromsavas lemosásról szóló linkeket, de talán ismer valaki profibb módszert, direkt erre a célra valót?

2020. febr. 18. 08:49
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
75%

Elvileg bármelyik, aktív oxigénnel dolgozó bolti fehérítő használ.

Csak nem árt ellenőrizni, hogy az adott felület anyaga, festéke hogyan tolerálja ezeket a szereket.

2020. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Újra le kell festeni.

De ha eladod, akkor ne bajlódj vele. Ha nem egy teljeskörűen felújított lakás, akkor nem érdemes ezt-azt megcsinálni, úgyis felújítja majd az új lakó.

2020. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Hidrogén-peroxid + napfény a műanyagoknál szokott működni.
2020. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

A hidrogén peroxid a fehér műanyagok fénytől való sárgulását szünteti meg, erre sajnos nem lesz jó. Hypo-féleségek és fehérítők elvileg jók lehetnek, csak nem kapsz tőle egy egyenletes színt, illetve van rá egy esély, hogy foltos marad. Festeni házilag - hát én sem javasolom, mert az nagyon fog látszani rajta, max szórópisztollyal lenne érdemes, de a festék tapadása is kérdéses lenne egy dohányos alapon. Csiszolással biztosan lejönne, ott viszont az a kérdés, hogy milyen vastagságú a felső réteg és lejöhet-e belőle annyi, hogy eltűnik a sárga szín, és megint csak szebb-e vajon egy láthatóan csiszolt felület...


Egy ajtón, ami kevésbé van szem előtt talán érdemes lehet egy fehérítőset kipróbálni, mert ha nagyon csúnyák, akkor legfeljebb lesz egy foltos is közötte. :) De hátha beválik. A csiszolás biztos látszani fog - szerintem felejtős.


Egyébként is ma már a többség úgyis tényleg felújítja, és megy a kukába az egész, szerintem is csak alapvetően legyen tisztaság kb és annyi elég.

2020. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!