Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol lehet kapni tömény,...

Hol lehet kapni tömény, legalább 50%os kénsavat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az 50%-os kénsav nem tömény az 98%-os.Van a József körút 65-ben vegyszerbolt.
2010. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jo dehát az 98%os az nagyon durva lehet. nekem csak 50es is elég lenne.
2010. júl. 27. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:

37%-os akkumlátorba való kénsav van, ennél töményebb a 92%-os és az ennél töményebb a 98%-os.


Elvileg lehet kapni 10%-onként növekvő töménységűt is, de ilyet még csak rendelésre tudtam hozatni.


De ha gondolod tudok visszahígítani neked 50%-ra tömény savat. Csak indokold meg rendesen, hogy mire kell. Illetve nem ártana tudni, hogy ki vagy, mi vagy, mert kísérletező kedvű gyerekeket nem támogatok a saját haláluk kivitelezésében.

2010. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerinted az 50w%-os nem durva?

Marha nagy tévedés.

Szerintem tegyél le róla, elég durva sérüléseket okozhat. Hiába "csak" 50%-os. A még egészen híg kénsavra is figyelni kell, mert pl. elég szép szitaszövetet tud készíteni a ruhádból.

Előzőhöz hasonlóan én sem támogatom a hozzá csak szerintük értő gyerekek önpuszítását.

Rengeteg baleset történt már emiatt...


Jah és vegyész vagyok, tudom miről beszélek.

(Előző sem viccből mondta sztem...)

2010. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem van egy üvegben kénsavam és külön sosavam is de nem tudom hány %osak viszont, a kicsi állatkákat megölte, de pl a szőnyeget nem égette ki csak megsárgitotta.. csak kivancsi vagyok milyen hatással van az anyagokra a töménységével függően.
2010. júl. 27. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

elszenesíti,

olyan erős a vízelvonó hatása, h a víz összetevőit is megköti (ez okozza a szenesedést)

Természetesen szerves vegyületekre gondoltam

2010. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Titráld ki, hogy milyen töménységű oldataid vannak. Ha ez gondot okoz, akkor tegyél le a kísérletezgetésről...
2010. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Ijjj, na akkor te vagy a "két üvegben van két savam, de nem tudom milyen tömények" című gyerek, hát, neked nem adok 50%-os kénsavat.


A szőnyeget amúgy meg az 5%_os kénsav is meg tudja sárgítani, nagyon nem mindegy, hogy miből van a szőnyegben a festék.


A kisállatok megölése meg... Mondanék egy életkort amikor ez még elmegy, de nem tettszene. És a két üveg sav meg végképp nem illik ehhez a korhoz.


Tanulj kémiát. Nem viccből vagy szemétkedésből írom.


Egy kis szódabikarbónával meg otthon is megtalálható egyszerű indikátorokkal (vöröskáposztalé és hasonlók) 5-10% pontosságra meg lehet határozni a savaid töménységét. Természetesen ennek is utána kell nézni és egy kis minimális kémiatanulás nem árt hozzá.


Sok sikert.

2010. júl. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nocsak:D
2010. júl. 28. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!