Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A CRISPR-Cas9 használatával...

A CRISPR-Cas9 használatával lehetséges lesz, hogy az emberekből teljesen kiiktassák mind a szexuális, mind az intimitás iránti vágyat?

Figyelt kérdés

Csak magamból tudok kiindulni, de biztosan létezik a 8 milliárd emberből még hasonló.


Tökéletesen elvagyok a saját kis világomban, boldog vagyok az életemmel, az önfejlesztésnek eljutottam arra a fokára, hogy versengés helyett inkább boldog akarok lenni, kiteljesedni az életben.


Az egyetlen, ami beárnyékolja az egészet, az az egyetlen olyan dolog, ami nem csak rajtam múlik, hanem egy ellenkező nemű emberi lényen úgyszintén, az a párkapcsolat, szexkapcsolat vagy bármilyen, intimitást adó kapcsolat hiánya.


Tisztában vagyok vele, hogy ez egy nagyon erős biológiai ösztön. Próbáltam minden lehetséges módon elnyomni, átcsatornázni (sport), semmi sem segített, végül csak azon kaptam magam, hogy az egész életem elkezdett ekörül forogni.


Úgyhogy lehetséges lenne-e (tudom, nem most, elméleti kérdés, majd valamikor talán a közeljövőben), hogy valamilyen módon ezeket a dolgokat simán "kikapcsolni".


Tehát, hogy egyik reggel úgy keljek fel, hogy teljesen semleges legyek az ellenkező nem iránt.



2020. aug. 9. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem, esetleg ha a hormondjaidat ezek iránt kiírtanák.

De egyébként ez nem feltétlenűl lenne jó dolog.

2020. aug. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
75%

Szerencsére a természet jól működik.

Amit szeretnél az nem normális.

A boldogságnak és a versengésnek együtt a helye az ember életében.

A felvetésedet tiszteletben tartom, de ha ezt a kérdést sikerülne valamelyik hatalomnak megoldania, akkor az rettenetes veszélyt jelentene az emberiségre.

Képzeld csak el, ha akaratod ellenére kapcsolnák ki ezeket az ösztönöket...

2020. aug. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked surgosen pszichiater kellene, nem pedig genmanipulacio.
2020. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: De minden a génekből indul ki, a hormontermelés szintje is.


#2: Annyira nem, különben még mindig barlangokban élnénk és a természetre bíznánk magunkat. A hatalom-érv pedig mindenre megállja a helyét, aztán egyelőre mégis itt vagyunk, pedig van atombombánk meg GMO-nk meg drónjaink meg lassan a Marsra is megyünk...


Egyébként a globális túlnépesedést figyelembe véve szerintem épp segítséget jelenthetne, mert ha nem keletkezik vágy, akkor nem létezhet csalódás sem, ami negatív érzelmek formájában csapódik le, ami előbb-utóbb erőszakot szül. De annyi minden van (klónozásra is régóta képesek vagyunk) amit mégse használtak még fel, pedig a technológiai lehetőség adott lenne. Nem lehet folyamatosan rettegni mindentől, mert akkor tényleg a barlangban maradunk.

2020. aug. 9. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelenlegi formájában a CRISPR technológia teljességgel alkalmatlan a humán genom megtervezett módosítására. Valami mást kell kitalálni, mert az eddigi kísérletek csúfos kudarcot eredményeztek.
2020. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A CRISPR/-Cas9 technológia nem úgy működik, hogy rámutatsz egy hétköznapi értelemben vett "tulajdonságra", és azt jól megváltoztatod.

Ugyan a gének határozzák meg a tulajdonságokat, de nem olyan egyszerű módon, hogy ha kinevezel egy "tulajdonságot" (pl.: túl büdöset szellent), akkor annak biztosan van egy génje is, ami csak azt az egy dolgot csinálja. Szóval sajnos nincs olyan gén, hogy büdösfingó, mert sajnos genetikai értelemben a tulajdonság az eleve nem attól tulajdonság, hogy egy szóval le tudod írni.


Egy csomó tulajdonságot egy halom gén összmunkája hozza létre, ráadául a legtöbb gén áttételesen több tulajdonságba is beleszól. Vagyis lehet hogy van olyan gén, hogy büdösfingó, de egyidejűleg ez a szépenmosolygó gén is, és ha megváltoztatod, akkor a bűz is megszűnik, de a mosoly is.


Vagyis beletrukálni a humán genomba éppenséggel lehet, csak nem veszélytelen.


A CRISPR egy olyan eszköz, amivel bele tudunk turkálni a genomba. Jelenleg egy, maximum két gént tudunk megpiszkálni vele, azt se 100% hatékonysággal. Tehát ha tudnánk, hogy van olyan gén, ami a szexuális vágyra hat, és lehetőleg nem csinál semmi mást, akkor ezt ki lehetne ütni. De nincs ilyen gén.

2020. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Huh ez jó kérdés. Szerintem még ha sikerülne is, az nem rajtad mutatna eredményeket viszont, pont azért, mert ösztön, hanem max a leszarmazottaidon, viszont akkor a partnered is kezelni kéne ezekkel a koktelokkal, meg hát az a szaporodás elkerulhetetlenségével járna. Meg ugye zsakutca lenne, mert ha már kicsit is sikeres lenne a tovabborokites, egy ido utan megszakadna a lánc, mert közel aszexualisok lennenek az utodok.
2021. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!