Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vegyészek! Milyen alternatív...

Vegyészek! Milyen alternatív módon lehet egy kisebb szobát >60%-os szén-monoxiddal elárasztani? (ELMÉLETI KÍSÉRLETI FILOZOFÁLÁS CSAK!)

Figyelt kérdés
Azért írtam alternatív módként, mert tudom, hogy vannak a klasszikusok (kémény, gáztűzhely, vízhűtő stb), de ezért is kérdezek vegyészt. Az alapvető képlet nyilván megvan [H2O + C → H2 + CO], de ilyen előállítással is be lehet tertíeni egy kis szobát úgy, hogy felmenjen a levegő szén-monoxid tartalma 60% fölé?

2020. aug. 21. 07:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Izzó szén és sok vízgőz:

C + H2O = CO + H2

Ha meg akarod magadat gyilkolni akkor minél vizesebb fával kell tüzelned de tudok 1 jobb megoldást:

Intercity alá fekvés, az tuti bejön...

2020. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mmmm nem is tudom, nem vagyok oda a vonatokért annyira
2020. aug. 21. 10:48
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
kémiából kevés vagy
2020. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nézzük csak, miért a vegyészekhez fordultam a kérdésben, miért is.. ja igen, mert talán kémiából kevés vagyok. Miután túl vagyunk a nyilvánvaló kijelentéseken, valakinek van egyéb alternatív megoldása? Ismétlem, kísérlet, nem öngyilkosság
2020. aug. 21. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyan kohász vagyok, de talán kielégítő választ tudok adni.

Ha elméleti, gondolatkísérletet végzünk mondjuk, hogy a szoba közel gömb alakú, és ~ 30 mm vastag acélból vannak a falai.

A szobában tűzálló tartályban elegendő mennyiségű tiszta szén van. (Pl. faszén.)

A szenet egy nagyfrekvenciás tekerccsel kívülről lehet melegíteni.

Még egy keringető ventilátort is beszerelünk, mert elméleti kísérletnél telik rá (XD).

A szobában kezdetben levegő van. Elkezdjük melegíteni a szenet.

Úgy 600 -700 °C körül a szén begyullad, és a reakció önfenntartóvá válik.

C + O2 = CO2

Elfogy az oxigén, és mi tovább melegítjük a szenet 900°C fölé.

Előtérbe kerül a Boudouard reakció.

C + CO2 = 2CO

A reakció nem megy végbe teljesen 0,01 - 1 % CO2 marad.

Ám ha teljesen végbe menne, akkor sem tudnánk 34,7% CO tartalom fölé menni.

Kikapcsoljuk a melegítést, és külső forrásból tiszta szén-monoxidot pumpálunk a szobába. Addig adagoljuk a szén-monoxidot, amíg a kívánt 60 százalékot el nem érjük.

Elég nagy nyomás lesz majd a szobában.

2020. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 EagleHUN ***** válasza:
93%

Ahogy #5 írja ekkora % -nál már arra is gondolni kell hogy a levegő 78% -a nitrogén és így attól is meg kell szabadulni ha ilyen nagy % -ot akar valaki elérni.

Az előző választ lehetett volna úgy is kezdeni hogy kiszivattyúzzuk a gömbből a levegőt és megfelelő mennyiségű tiszta oxigénnel helyettesítjük.

Ez esetben nem lesz szükség külső forrásra és nem kell megnövelni a nyomást a végeredményért sem.

2020. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 EagleHUN ***** válasza:
71%

"Ismétlem, kísérlet, nem öngyilkosság"

- Ha nem is önveszélyes kísérlet viszont legalább közveszélyes.

Így semmivel sem jobb a helyzet!

A CO másokat is mérgezhet. A CO gyúlékony gáz, sőt megfelelő arányú oxigénnel bekeverve robbanni is képes!

2020. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahogyan az előttem szólók is írták. A levegőben 78%-21%-1% arányban van nitrogén-oxigén-egyéb. Most egy hosszabb bizonyítás-levezetés mellőzésével a legtöbb természetes folyamat esetén a levegőben lévő oxigén reagál el valamivel, tehát a nitrogén szint kb. állandó marad. Azaz amíg nincs valami folyamat ami a nitrogént eltünteti kb. 22% CO-nál többet nem nagyon fogsz tudni a szobába juttatni. De mivel nem lesz tökéletes a légzárás még ez a szint sem lesz elérhető. Ahhoz, hogy ez fölé menjél kell egy olyan folyamat amelyik eltávolítja a nitrogént miközben csak CO-t termel. Nyilván létezni fog erre valami szerves reakció (talán valami enzim reakció) de nagyon böngészni kéne a szerves tankönyvet.
2020. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

#6 EagleHUN! Jó ötlet a levegő egy részét kiszivattyúzni, és tiszta oxigént engedni a helyére.

Ha így 42,8..%, vagy 43 százalékra növeljük a "szobában" lévő levegő oxigén tartalmát, egyszerűbben elérhetjük a 60% fölötti szén-monoxid tartalmat.

A gyújtás is egyszerűbb lesz.

* * * *

Gondolat kísérletről van szó, gondoljuk azt, hogy lakott helytől távol játszunk gázokkal! (XD)

2020. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

34,7%

Honnanvettél ilyen pontos adatot? Linket kéne adni ehhez, hamár betolod és játszod a tudományost.

2020. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!