Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hegesztőpajzsnál milyen a jó,...

Hegesztőpajzsnál milyen a jó, biztonságos reakcióidő?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban még azt is tisztázni kéne, hogy melyik adat hihető? Simán 1 oldalon látom leírva, hogy 25 ezredmásodperc, meg azt, hogy 1/25000mp, míg más adatlapján 0,04ms van (amit a boltok 0,1ms-ra kerekítenek), ami 1/25000mp, de 0,8m/s is van.

2020. szept. 7. 19:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az EU szabvány szerint 0,1 ms vagy az alatti értéknek kell lennie a reakció időnek. Hogy melyik szabvány tartalmazza ezt, majd kikeresed magadnak. Elméletileg a kazettákon lévő számok tartalmazzák az engedélyeket, reakcióidőt, sötétedést stb, de hogy melyik mit jelent pontosan, azt nem tudom. Szerintem az 1/25000 mp simán értelmezhető.

A kereskedők, forgalmazók össze-vissza írják a reakció időket, inkább a gyártók honlapján lévő adatok a valósak.

Nekem volt gagyi kínai piacosom, ami tökéletesen működött évekig. Aztán volt hazai forgalmazótól származó drágább, ami alattomosan kinyírta a szemem. Most meg van egy Esab, ami jó, de a hosszabb varratoknál már inkább visszatértem a sima fejpajzshoz. Az a biztos.

2020. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Az előbb írták le, hogy nem csinálhatta ki a szemed sehogy se, mert akkor is véd, mikor nem sötétedik el. Az 1/25000 mp szerinted mégis hogy értelmezhető? 1 micsoda/25000 mp? Ez nem egy matek feladat, hogy oszd el az egyet 25000-el. Szerinted pont 0,04ms a válaszideje, csakhogy pont 25000-el megszorozva legyen 1mp? Komolyan? Úgy mérték meg, hogy elkezdték az 1mp-et osztogatni 10000-el, 20000-el, 25000-el, 30000-el, és a 25000 bejött? De ha már a védelemről van szó, hát tényleg, némelyikre rá van írva, hogy UV+IR védelem fix. DIN 16. Ha ez azokon is így van amiken nem tüntetik fel, akkor a kézi pajzs kevésbé véd. Nem mintha nehéz lenne akkor megoldani, hogy azelőtt vagy mögött is legyen egy ilyen szűrő, és azon túl lehessen cserélni a fényerősséghez megfelelőt, de tudtommal nem csinálják. Igazából azt sem értettem soha, hogy miért nem kijelző van benne, hogy biztos ne kérosítsa a szemet... A legtöbb használt 5eFt-os mobil simán jó lenne arra is, hátha még csak azt kéne tudnia, olcsóbb is lehetne, de ha egyszer lesz ilyen, biztos nem lesz olcsó.
2020. szept. 8. 09:48
 13/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

Te direkt értelmezed félre, amit írok?


"Az mindenképp hülyeség, hogy csak a láthatót szűri."

Persze.

Hülyeség.

A sima átlátszó védőüvege már 100% Uv szűrős és elég jó százalékban infra szűrő, mi a szent xart szűrjön ki UV-t a sötétedő LCD, ha csak láthatót meg némi infrát kap már?


"Ezen kívül azt írod, hogy századmásodpercek alatt nem okoz károsodást, pedig előtte írtad, hogy semennyi idő alatt se."


Ha egy másodpercre a napba nézel, nem lesz semmi bajod. Ha bámulsz bele tíz percig, károsodik a szemed.

Nem írtam, hogy semennyi idő alatt sem.


"Ezen kívül ebből se derült ki semmi a kérdésemmel kapcsolatban."


Biztonságos reakcióidő.

Mondom, ha pillanatra villan csak bele, nem fog károsodást okozni, mert NINCS káros UV tartalma, a maradék spektrum meg tizedmásodpercek alatt sem károsít.


Mi a xarnak kérdezted, ha nem azért, hogy a pajzsok a lezárási idő függvényében árthatnak-e a szemednek?


A szemed védelme a fontos vagy az ezredmásodperceket olvasgatni?


Ha kipróbálod és észlelni sem tudod a villanást (márpedig ma ez még a legvacakabb kínai pajzsokra is igaz), akkor esélye nincs, hogy ártson.

Az UV szűrés meg külön ellenőrizhető és köze nincs a sötétedési időhöz.

2020. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ha a napba nézek, nem a látható fény okozza a problémát. Az ellentmondásodat nem érted, mikor azt írod, hogy mindenhogy véd, tehát akármeddig villanhat... Vagy mindenhogy véd, és bármeddig nézheted, vagy nem véd mindenhogy, és számít a válaszidő... És nem veszek meg hatezer fajtát, hogy kipróbáljam, hogy mit látok, és nem tudom könnyen ellenőrizni se az UV se az IR áteresztést... És azért van az adatlap, hogy tudjam, hogy milyen... És nem, te csak magyarázod a véleményedet, én meg nem arra vagyok kíváncsi. És azt se fogod fel, hogy hülyeség az is, hogy minden ki van szűrve előre, meg az is, hogy az LCD nem szűr mást, csak láthatót. Attól, hogy te ilyen egyszerű gondolkodású vagy, még nem én vagyok a hülye. Meg dobálózol itt olyanokkal, hogy mi károsít, meg mennyi idő alatt, mintha tudnád...
2020. szept. 8. 10:32
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom speciális műszerrel mérték meg, nem az 1 mp-et osztogatták. Azt, hogy miért 1/25000 formátumban jelölik, a marketingesektől kérdezd meg. Szerintem használj sima pajzsot és akkor sosem lesz problémád.

Én kiszálltam ebből az okoskodásból és inkább hegesztek egy kicsit :)

2020. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Az ellentmondásodat nem érted, mikor azt írod, hogy mindenhogy véd, tehát akármeddig villanhat..."

Ismétlem, nem írtam ilyet.


Azt írtam, hogy 10 vagy 50 vagy ezredmásodperc, nem tétel.

Ha az előtétüveg Uv-szűrése és a sötétedési fokozat jó, nem károsít.



"És nem veszek meg hatezer fajtát, hogy kipróbáljam, hogy mit látok, és nem tudom könnyen ellenőrizni se az UV se az IR áteresztést..."

Ezt megteszik helyetted a minőségtesztek.

Nem a gyártó reklámoldalán, hanem tényleg független minőségtesztek.


"hülyeség az is, hogy minden ki van szűrve előre, meg az is, hogy az LCD nem szűr mást, csak láthatót"


Ezt sem fogtad fel. A sötétedés szűrne valamennyi UV-t és IR-t is, de azt kötelezően ELŐTTE, a sima átlátszó üvegnek már szűrnie kell.

Teszi is.

Marha egyszerű okból, ha valahol több hegesztő dolgozik folyamatosan egyszerre, egymás szórt, visszavert UV-IR fénye is káros, ha csak a saját ív ideje alatt van védelmed.


"Attól, hogy te ilyen egyszerű gondolkodású vagy, még nem én vagyok a hülye."

Öregem, itt te vagy az, aki hülyézi a másikat.


"Meg dobálózol itt olyanokkal, hogy mi károsít, meg mennyi idő alatt, mintha tudnád..."


Tőled eltérően éveken át árusítottam, szervizeltem hegesztőgépeket és védőfelszerelést.


De csak folytasd a parasztkodást, a többi potenciális válaszoló is látja a stílusodat, majd rájössz, amikor majd itt maradsz a kérdéseddel válaszok nélkül, a bunkó reakcióid eredményeként.



Azoknak, aki nem ekkora tahók, mint te, azért hasznos lehet az infó:


A pajzsnál ami ahhoz kell, hogy ne ártson:


- Az alapüveg (nem a sötétedő LCD, hanem az állandó védelem tökéletes Uv és Ir szűrő kell legyen, ennek megvan szabványa, aminek meg kell feleljen. Ha ezt nem teszi, nem is fogod megkapni szakboltban.


- A sötétedő LCD sötétítési értékének meg kell felelnie az adott hegesztési eljárás, amper által elvárt sötétedési fokozatnak.

Ennek is megvan a szabványa, eszerint kell választani, venni.

Szóval lehet, hogy egy 500 amperes AC AWI géppel dolgozó embernek kevés a 9-13-as, tudni kell, mire veszed.


- Az automata lezárási idő, ha hosszabb mondjuk 1 századmásodpercnél, akkor zavaró lehet, hogy valamennyire látod az ívgyújtás villanását, esetlegesen otthagy a retinádon egy pár másodpercig ott maradó "szellemképet", mintha pillanatra napba néznél, aztán csukott szemmel is érzékeled.

Ez ugyan nem károsítja a szemed, ahhoz túl rövid, de kellemetlen és zavaró.


Ezért érdemes a századmásodpercnél rövidebb zárásidős termékekből választani.

Nem lesz nehéz, az 1/25000 s zárásidő ma átlagos és jócskán megfelelő.


Ettől nem fog a szemed tönkremenni, ellentétben a fenti pontokkal.


Az 1/1/1/1 kategorizálás a következő adatokat tartalmazza:

optikai osztály / fénydiffúzió / transzmisszió / fényszög függőség


1 a legjobb, 3 a legrosszabb.


Ebből látható, hogy pl. az 1/1/1/2 is telejsen tökéletesen véd, akkor lehet kissé zavaróan problémás (esetlegesen túl sötét vagy világos adott beállításnál), ha nem pont merőlegesen nézel át az üvegén.

Ez az LCD minőségén múlik, ugyanaz, mint CD képernyőnél a betekintési szögtől függő képminőség esete.


Ez sem befolyásolja a védelmi képességet.

2020. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Én meg azt írtam, hogy ha védelemben nem is befolyásolna, akkor se mindegy a késleltetés, és erre össze-vissza magyarázol az időről, de azért te is 1/25000s-ot írsz, mintha ennek lenne értelme. Attól, hogy te kijelentetted, hogy tökmindegy, attól még biztos nem 0,04ms-ot jelent... És átvered az embereket, mert az 1/25000s-os és az 1/10000s-os közül miattad akit érdekel, hogy gyorsabb legyen, az is a lassabbat választja, az 1/25000s-osat, mert az kiszámolva több mint egyben a tízezer... Pedig a 25ms nagyobb, mint a 10...
2020. szept. 8. 12:09
 18/33 Wadmalac ***** válasza:
100%
Elmondtam minden lényeges dolgot azoknak, akik képesek felfogni és hasznos nekik, úgyhogy a totál logikátlan és alaptalan fröcsögésed nem oszt, nem szoroz.
2020. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Abban mi a franc logikus szerinted, hogy pont 1/25000mp-et mértek? Szerinted ez mennyire valószínű?
2020. szept. 8. 13:08
 20/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

"pont 1/25000mp-et mértek"


Komolyan ennyire sötét vagy?


Az annyira 1/25000, amennyire 1.3-as az 1275 köbcentis fiat Multijet motor.

Kategorizálás.

Ismerős a szó?


Áhh, értelmetlen.


Vívjon más a hülyeségeiddel.

2020. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!