Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hegesztőpajzsnál milyen a jó,...

Hegesztőpajzsnál milyen a jó, biztonságos reakcióidő?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban még azt is tisztázni kéne, hogy melyik adat hihető? Simán 1 oldalon látom leírva, hogy 25 ezredmásodperc, meg azt, hogy 1/25000mp, míg más adatlapján 0,04ms van (amit a boltok 0,1ms-ra kerekítenek), ami 1/25000mp, de 0,8m/s is van.

2020. szept. 7. 19:10
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Tehát mi az 1/25000mp, és mi az 1/10000mp, és melyik a gyorsabb? És miből jön ki? Annyi a válaszod mindenre, hogy ha nem tudom magamtól, hülye vagyok. Csak kinyilatkoztatod, hogy jól van úgy írva, és kész. A kategorizálásból lehet tudni, hogy micsoda, és nem így jelölik. Ezt nem is lehet tudni, és így jelölik. Arról nem beszélve, hogy ha jól gondolom, mert ezt is csak úgy tudnom kéne, mert nem mondtad, a példádban is egyszerűbb a kategória jelölése, mint amit jelöl, plusz eléggé egyértelműen, ész nélkül, gép nélkül érthető, hogy kb. 1,3 l-t jelöl, míg az 1/25000mp egy értelmetlen kifejezés, és semminek nem felel meg azok közül, ami a példádban szerepelt, és értelme sincs.
2020. szept. 9. 05:54
 22/33 Wadmalac ***** válasza:

De lényegtelen is, ezt kéne megérteni.

Ha a szemed nem képes érzékelni a zárást, akkor jó és kész.

Az meg tesztelhető a boltban, ahol veszed.


Ilyen biztonságtechnikai eszközt nem kéne netről rendelgetni, hanem szakboltban kell megvenni, ott meg tesztelhető.


Már csak azért is, mert nem feltétlenül minden igaz, amit a reklám ír.


Például az elem nélküli, csak napelemes vacakabb pajzsoknál a záridő igaz ugyan, de csak mondjuk egy hét polcon fekvés után a második ívgyújtásnál, amikor a benne lévő kis kondenzátorban már van töltés, elsőre lehet, hogy tizedmásodperces a zárás, ami nem ártalmas, de kellemetlen.


A mostani modern pajzsoknál ez már nem jellemző, de ha veszel egy kínai noname izét, lehet, hogy tíz évvel ezelőtti technikájú kazetta van benne.

2020. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
De lényeges, ezt kéne megérteni. Neked nem, azt megértettem. Én tudni akarom melyik a gyorsabb.
2020. szept. 10. 14:59
 24/33 Wadmalac ***** válasza:

1/1000: 1 ms

1/10000: 0,1 ms

1/25000: 0,04 ms

Na az utolsót tudod, ki hiszi el.

Az 1/30000, 1/50000 értékekről nem is beszélve.


A jobb minőségű pajzsoknál ms-ban írják ki az értéket, éppen az érthetőség érdekében, nem a sok nulla marketingerejére építenek.


Egy százezres Optrelnél vagy Ke3mppinél kiírják, hogy 0,1-0,2 ms a reakcióidő.

És az bőven jó.


Szobahőmérsékleten igaz is.

Arról egyik gyártó sem szeret beszélni, hogy az LCD hidegben lustul és ezek az értékek mínuszokban nagyságrenddel lesznek nagyobbak.


Ha találsz olyan pajzsot, ahol a reakcióidő fel van tüntetve hőmérséklet függvényében, akkor megnyerted a lottóötöst.

Bár lehet, hogy félmilliós pajzsoknál előfordul.


De mondom, sokkal lényegesebb például, hogy hány fényérzékelő szenzor van rajta, ablak alatt és felett is van-e, hogy biztosan időben ÉRZÉKELJE az ívet.

2020. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
[link] Én is azt írtam, hogy nem hiszem el, azért gondolom 10, és 25ms-nak. Mert biztos nem mérnek pont annyit ami egészre kijön ilyen értelmetlen számolásban. De a DIN beállítás is hol ennyi, hol annyi. És szerintem a gyártók honlapjait néztem. És itt is van, ahol azt írják, hogy 0,04ms, de ha az abból jön ki, hogy 1/25000, márpedig abból jön ki, akkor nem igaz, mert elég valószínűtlen, hogy pont annyi, amennyiszer 25000, vagy 10000, vagy 30000, vagy 35000=1.
2020. szept. 10. 18:26
 26/33 anonim ***** válasza:
Ok boomer
2020. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Wadmalac ***** válasza:

"akkor nem igaz, mert elég valószínűtlen, hogy pont annyi"


Mert nem is pont annyi.


Ha mondjuk az a reakcióidő 0,04187653 ms, 0,00004187653 másodperc, akkor egzaktul 1/23800at kéne rá írni.


Hát k iaz a szerencsétlen, aki a kedvedért ezred milliszekundumokat ki fog mérni?


És minek?


Egy adott pajzstípus két szériadarab közti reakcióidő szórása több, mint ami különbségeken te pörögsz.


Ha autót veszel, ott is reklamálsz, hogy az az állítólag 120 lóerős kocsi most valójában 119,8654 lóerős vagy 120, 2342 lóerős?


És ezredszer leírom, használóként ezek a különbségek lényegtelenek, kényelmi és biztonsági szempontból is.

2020. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Wadmalac ***** válasza:

Ha nekem nem hiszel, nézd meg ezt.


https://www.youtube.com/watch?v=qMyeVXuElkQ


Ami lényeges, az a jó UV és IR szűrés, azt pedig nem az LCD csinálja, az sötétedés nélkül is folyamatosan megvan.


Egyetlen esetben számítana a záridő, ha nem hegesztéshez, hanem fotó shutternek akarod használni. Arra meg alkalmatlan. A lassú nyitása meg az inhomogén, foltokban kezdődő sötétedés miatt is.

2020. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
De ne magyarázd már meg, hogy azt kéne írni, hogy 1/ akármennyi mp! Nem kéne azt írni, és nem azzal lenne problémám, ha 0,04ms lenne, ami 6 karakter, bár igazán lehetne, ha azt le tudják írni, hogy 1/25000mp, ami 9 karakter, akkor ugyanannyi lenne azt írni, hogy 0,04125ms. Meg akarod magyarázni, hogy értelmes valós, létező kifejezés az, hogy 1/25000mp. Nem értelmes. Az rpm-nél van értelme, mert az 1-et be lehet helyettesíteni valamibe, de itt nem. Azok után, hogy ilyen értelmetlenséget írnak ki, miért gondolnám, hogy ha kiszámolom, az eredmény helyes? És pláne, hogy azon vagy kiakadva, hogy nem fogják miattam olyan pontosan leírni? Hát úgy kéne leírni, ahogy van... ms-ban... És az egyszerűbb, mert kevesebb karakter, meg nem kell számolni, és pontosabb. Te azt állítod, hogy a rendes ms-os eredményt, és az 1-et elosztották vele, és aztán kerekítették, aztán nekem az 1-et ezzel a kerekített számmal kéne elosztanom, amiből mondjuk a 30000 már nem jön ki egészre. Tehát annál már nem áll az az állítás, hogy azért annyi, hogy mondjuk visszaszámolva 0,03ms legyen...
2020. szept. 11. 13:09
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem tudsz számolni, de akkor ne számolj! Az se baj, ha bosszant, hogy különböző okokból így éri meg leírni egy ma már nem igazán lényeges adatot, de bosszankodj rajta egyedül! Vagy úgy már nem esik jól?
2020. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!