Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Helyes ez módszer a sűrűség...

Helyes ez módszer a sűrűség kiszámítására?

Figyelt kérdés

Tudom a valós sűrűsége az anyagnak más lehet, több okból kifolyólag, de egy teoretikus (megközelítő) értéket ez módszer is tud adni?


teoretikus sűrűség = SUM [tömegtört(i)*sűrűség(i)]



2020. nov. 2. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem.
2020. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ez?:


teoretikus sűrűség = 100/SUM[(tömegtört(i)*100)/sűrűség(i)]

2020. nov. 3. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az a tömegtört és a sűrűség a jobb oldalon, kérlek definiáld pár szóban.
2020. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tegyük fel az adott ötvözet: Sn - 60%, 40 % Pb, ebből kifolyólag az Sn tömegtörtje 0,6, a Pb 0,4.

a Pb sűrűsége 11,34 g.cm-3, az Sn 7,29 g.cm-3.


A képletet a köv. oldalból következtettem le: [link]

2020. nov. 3. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
De ott még osztottak egy térfogattal is.
2020. nov. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

No igen, de hogy számolták ki a térfogatot?

Úgy, hogy 60 g és 40 g elosztották az adott fém sűrűségével, és összeadták. Az én képletemben ez a ((tömegtört(i)*100)/sűrűség(i)).

2020. nov. 4. 09:26
 7/8 tambi3 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Távol áll tőlem, hogy okoskodjak, de Dr Ron (is) téved! Ugyanis a ha adott térfogatú és súlyú két fémet ötvözünk (tehát nem a nullához közeli szemcseméretű porokból álló anyagokat vegyítünk!) , egyáltalán nem biztos, hogy a kiindulási térfogat (pontosabban a két anyag térfogatának összege) megegyezik az ötvözet (a két anyag folyadékként elegyített, majd lehült) térfogatával. Van ugyanis sokféle térrácsszerkezet, amin az egyes alkotók atomjai elhelyezkednek, és semmi biztosíték nincs arra, hogy ez a szerkezet nem változtatja meg a kiindulási össztérfogatot.


Ha az eredeti térfogatok összegével megegyezőnek vesszük az ötvözet térfogatát, akkor:


RÓ (ötvözet sűrűsége) = (m(1tömeg) + m(2 tömeg)) / (V(1 térfogat) + V(2 térfogat))


A RÓ(sűrűség, régebben fajsúly) = m(tömeg) / V(térfogat)

2020. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Utolsónak: "Tudom a valós sűrűsége az anyagnak más lehet, több okból kifolyólag, de egy teoretikus (megközelítő) értéket ez módszer is tud adni?"


Tudom, hogy a rácsszerkezettől, az adott atomok átmérőitől, és még sok minden mástól is függ az adott ötvözet sűrűsége. Nekem csak egy megközelítő adatra lett volna szükségem. Nekem az is megfelel, ha az eltérés +-0,5 g.cm-3 lesz. Szerintem ilyen nagy különbségnek a fent említett egyenlettel nem kellene, hogy legyen. De lehet, hogy tévedek. Ezért tettem fel ezt a kérdést.

2020. nov. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!