Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnék vásárolni benzinmoto...

Szeretnék vásárolni benzinmotort,de kamu szagot érzek,melyik lenne jó? (cél : ár lehető legkevesebb,LE legtöbb,lehetőleg 4 ütemű)

Figyelt kérdés

Láttam 3,5 LE motort 40 ezerért

Láttam 7,5 LE motort 26ezerért....kicsit furcsálom.

Az sem érdekel,ha szét kell kapjam a láncfűrészt,nekem csak a motor kell.

[link]

Ezen az oldalon találtam tisztán egy motort is(7,5):

[link]

Ez szerintetek van 7,5LE vagy kamu?


2020. nov. 12. 21:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Még mindig a gördeszka Darwin-projekt? :)))
2020. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Na megint a kishitűség meg hogy "ez lehetetlen", aztán jött valaki aki nem tudott róla,hogy lehetetlen,és megcsinálta...

Na jó mindegy,nem izgat,megcsinálom aztán ha kérdésem lesz,valami más műszaki dologgal,akkor keresek egy segítőkészebb fórumot.

Köszönöm amúgy az előző hasznos válaszokat,ment a zöld kéz.

2020. nov. 13. 21:31
 13/24 anonim ***** válasza:

10/12 A kérdező kommentje: Nekünk ilyet nem tanítottak középiskolában sem.


Akkor nem tudom hova jártál... Egyenletes körmozgás? Mozgási energia? Körmozgás energiája? Perdület? Lendület? Ilyen fogalmak se voltak?

2020. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

)))))))

Egyenletes körmozgás?Mi? Körmozgás energiája...PERDÜLET?

Lendületről már tanultunk. De a fizika óráinkon olyasmikről tanultunk,mint például hogyha feldobok egy tárgyat,akkor itt magyarországon az 9,81 es tényező miatt így és így fog leesni a földre... (erre sem emlékszem tisztán,nem fogott meg annyira) Meg néztünk filmeket,ahogy egy emberke egy labdával akar átlőni egy fát,meg stb,de ilyet,hogy Perdület ? Azthittem hogy azt a táncosok szoktak csak. AHAHAAHA.

2020. nov. 14. 00:11
 15/24 anonim ***** válasza:

Tehetetlenségi nyomaték és társaik. Ezeknek nézzél utána. Surlódás?

Gondolom emelni akarsz egy 130kg-os testet.

2020. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Súrlódásról már volt szó. Nem,ennek egy 4 kerekű gördeszkának kéne lennie,ami hasonló sebességgel megy,mint egy elektromos.Vagy kicsit többel. Azért terveztem nagyobb méretű kereküt,hogy ne lehessen vele nagyon esni egy kavics miatt. Elektromosat nem akarok,mert 100x drágább, lemerül 10 perc alatt, és max pár kilómétert megyek vele. Igaz,hogy ebbe majd tölteni kell a benzint,de még mindig olcsóbb,mint 200ezerért egy olyan gördeszka,ami pillanatok alatt lemerül és a végsebessége 25km/h. Persze nem 180-al akarok menni én se.
2020. nov. 14. 10:25
 17/24 anonim ***** válasza:
Aha. Ismered a kerék átmérőjét? A sebességből ki tudod számolni a fordulatszámot. A gördülési ellenállás megvan (ld. középiskolai tananyag), a surlódás megvan. Megbecsled a hajtómű veszteséget (pl. 60%), ebből megvan a hajtáslánc hatásfoka. A szükséges gyorsulást is ismered, ebből megvan az az erő amivel gyorsítani szükséges a cuccost (F=m*a) azt ellenőrzöd, hogy a kerék surlódás elegendő-e ehhez. Az F erő és a kerékátmérő meghatározza a tengelyen szükséges nyomatékot. A sebességből megvan a fordulatszám, a fordulatszámból és a nyomatékból megvan a tengelyen átadandó teljesítmény, a hatásfokból megmegvan a motor szükséges tengelyteljesítménye. Ami ebből nehéz a hajtómű hatásfok becslése. De az pár kísérlet után megvan. Ez utóbbit leszámítva középiskolai fizika óra, körmozgás összes szépsége.
2020. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ömm, hát izé, hát ömm....

Most ilyen fejet vágok : ._.

Hát én osztok szorzok ha kell,csakhát ez így nekem ömlesztett kínai. Fogaskerekekre gondoltam hogy tudjak váltót csinálni, keréknek pedig molnárkocsi kiskerék lenne.

2020. nov. 14. 18:22
 19/24 anonim ***** válasza:
De komolyan ez középiskolai fizika óra. Körmozgás. Semmi bonyolultnincs benne, vedd elő a fizika könyved. Tényleg ami bonyolult a hajtómű (fogaskerék áttétel) hatásfokának a számítása, de azt megbecsled de már legalább van kiindulási adat.
2020. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk könyvet. Nincs fizikakönyvem. Általánosban volt,ott a fényről tanultunk,meg annyit,hogy sebességet időt megtett utat számoltunk.
2020. nov. 14. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!