Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az A jó orvos c. filmben...

Az A jó orvos c. filmben hősünk kálium-cianidot állított elő a konyhában. Ez valóban lehetséges, vagy kamu?

Figyelt kérdés
KOH-ot lehet szerezni de a másik alapanyag elvileg hidrogén-cianid aminek a gőzei is elég mérgezőek.

2013. szept. 3. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ha konyhában nem is, de egy iparban lépten-nyomon használt gázból, és 2 háztartási tisztítószerből meg lehet csinálni.

Nem lenne szerencsés, ha leírnám a receptet. Inkább néhány piospacsi ezen válaszra, mint egy rakás halott amatőr vegyész.

2013. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én zöldet nyomtam, habár én is kíváncsi vagyok... máskülönben aki nem tud google-t használni, az ne is vegyészkedjen, mert nincs esze hozzá.
2013. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

koncentráljunk akkor a kérdésre:

1 a kérdés nem a receptre irányult hanem a film valóságalapjára

2 nem vagyok amatőr vegyész, amit néztem

3 googleból néztem

4 zöldet nyomtam bármilyen talpnyalás nélkül

5 köszi a választ

2013. szept. 3. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen a filmnek nagyon is van valóságalapja. Bár szinte biztos, hogy a felszerelést, és a művelteket nem mutatták valósághűen - nem nyitnak gyilkos iskolát.

Az általam említett módszernél biztos van egyszerűbb is. Nem ismerem az Amerikában forgalmazott összes rovarirtó összetételét, de lehetséges, hogy van olyan ami tartalmaz valami ciánszármazékot.

2013. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Vegyészként megerősítem, ha valaki ért hozzá, akkor akár a konyhában is könnyedén elő tud állítani ciánkálit. Gondold el, a középkorban, mikor lépten-nyomon használták milyen komoly laboratóriumok voltak. Én egy kis próbálkozással mindenféle komoly vegyszerek nélkül, a legközönségesebb, bárhol megtalálható anyagokból is elő tudnám állítani. Nem lenne tiszta, de akkor már úgyis mindegy.
2013. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat
2013. szept. 3. 12:51
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Gondolom még két-három kiló barackmagból is megoldható. :)
2013. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha 2-3 kilóból nem is sokat, de valóban a barackmagban és a madulamagban is vannak cianidok.
2013. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az pedig csak egy szén és nitrogén 3x-os kovalens kotessel.barack-cianid :D
2013. szept. 3. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!