Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kémiának melyik része...

Tralalalaal kérdése:

A kémiának melyik része szükséges a machine learning elsajátításához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan jelentkezni fogok egy külföldi egyetemre ahol (bachelor of engineering) machine learning szakra szeretnék bekerülni, és a napokban megérkeztek a felvételi követelmények. Matekkal, fizikával illetve kémiával kapcsolatos felvételi feladatok lesznek. A kérdésem az lenne, hogy a machine learning szakhoz szerintetek a kémiának mely részei kellenek? A felvételi tájékoztatóban csak annyi szerepel, hogy "Mathematics, logical deduction, physics, chemistry and learning

prerequisites". Csak ugye a kémia egy elég tág fogalom és gőzöm sincs hogy melyik része kell ezen a területen és milyen feladatok várhatók kémiával kapcsolatban. Köszönöm előre is a segítséget!



2020. nov. 30. 11:59
 1/2 Z003 ***** válasza:
100%

Hát szerintem a kémia nem kötődik túlzottan a deep learning algoritmusokhoz.

Szóval szerintem általános és max szervetlen kémia, ezek is elég tágak de elvileg általánosban és ha gimnáziumba jártál ahol volt kémi akkor már vettétek. Vagy legalábbis szerintem ezeket a téma köröket lenne érdemes átfutni, nem hiszem hogy szerves vagy egyéb ipari kémiát kérdeznének.

2020. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
anyagtudományokat mondanám. Kompozitok, anyagi rendszerek stb. nem annyira vészes.
2021. jan. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!