Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szükséges-e egy újlatin nyelv...

Szükséges-e egy újlatin nyelv (francia) elsajátításához a latin nyelv előismerete?

Figyelt kérdés

2020. máj. 5. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Csak hasznos.
2020. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Legfeljebb egy kis előny lehet, de az sem feltétlen. Engem pl. inkább csak összezavart.
2020. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van az első válaszolónak.

Nemcsak azért, mert rengeteg latin eredetű szavuk van, hanem azért is (nekem legalábbis ebben segített sokat), mert sokkal könnyebb a szavak nemét felismerni, amia franciában meglehetősen komplikált, különösen az első néhány évben.

2020. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bonyolult latin nyelvet nem érdemes azért megtanulni, hogy utána egy leegyszerűsödött utódnyelvét könnyebb legyen elsajátítani, mert az összes ráfordított energia biztos több lenne két nyelv esetén, mintha csak egy újlatin nyelvet tanulna valaki latin előismerete nélkül.

Az, hogy sok ismerős szó van, nem jelent előnyt, mivel az tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy az adott szót latintanulás vagy pl. franciatanulás során kell megismerni. Így is, úgy is egyszer kell megtanulni, de egyszer meg kell, tehát a ráfordítás nem megspórolható. Olyan viszont előfordul, hogy egy szó az utódnyelvében más nemű lett, mint a latinban volt, ami éppenséggel megnehezíti a tanulást.

Szóval újlatin nyelvekhez szükségtelen a latin előismerete.

2020. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az angolhoz sem szükséges az ógermán nyelv ismerete. Viszont az mindig előnyt jelent, ha egy rokon nyelvet már ismersz, mert a hasonlóságokra alapozva könnyebb az új nyelvet megtanulni.
2020. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit #4 írt, azt én is megírtam egy másik, hasonló kérdés alatt, de ott nem értették.
2020. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!