Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 10 emeletes panelház kb...

Egy 10 emeletes panelház kb mekkora földrengést bírna ki?

Figyelt kérdés
Ma felénk is többen arról számoltak be, hogy 10-15 centit is kilengett a felső emeletek a földrengés során. Ez nem veszélyes mérték? Tekintve hogy egy panelház átlagban 30 méter magas, ennyi kilengés nem veszélyes még nekik? Vagy nagy szél esetén még többet is kilengenek? Kb mekkora földrengést bírnának ki, illetve egy földrengésnél a panelnak az illesztéseinél lennének a gyenge pontjai? Ha jól emlékszem az oroszlányi földrengést is simán kibírták, de ott is max egy-két panellapon keletkezett csak repedés.

2020. dec. 29. 19:48
 1/5 anonim válasza:
67%

Elvileg akkor reped meg ha nem tudna rendesen picit kilengeni mert nem lenne rugalmas ,ha nagyon merev lenne mert nem lenne Bene vasbeton akkor roszabb lenne ,de kár ijeneken agódni a mai világban ,sokkal parább az a sötét jővő ami ránk vár,most vihar elötti csend van szerintem ,


Szóval nyugi ne izguj ez miadt ,ilyen alapon bármikor elüthet engem is a busz és félve mennék az úton.


Szerintem mindig józannak és figyelmesnek kell lenni bármi baj van ne a mi reakcionkon muljon hanem az égieken

2020. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ibw4x ***** válasza:
Pécsen 2-3 métert kilengett, mégse halt meg senki....
2021. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 De 2-3 méter......az már kb mintha gumiból lenne, 1 emelet magassága annyi....
2021. jan. 10. 16:13
 4/5 Ibw4x ***** válasza:
mondom, 2 métert kilengett Pécsen, nem történt sérülés. akkor 10 centitől hogy lenne?
2021. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Az nem létezik, a világ legmagasabb épületeinek nincs 2 méter kilengése.
2021. jan. 11. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!