Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az "Aquabion" egy működő...

Az "Aquabion" egy működő dolog vagy átverés?

Figyelt kérdés

[link]


Tipikus átverősnek kinéző honlap, az Aquapol kamu falszárító rendszer vagy a holografikus karkötők jutnak eszembe. A youtube-on csak az agresszív marketing megy, sehol egy független vizsgálat.


Az említett szabadalmuk viszont létezik:

[link]


Illetve cikk is van a témában:

[link]


Egyszerre tűnik kamunak, de nem igazán tudnám megindokolni hogy miért nem működhet, ott a cikk.



2021. febr. 10. 08:32
 1/8 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
100%
Tudtommal az, hogy szabadalmaztatva van még nem garancia arra, hogy működik is. A szabadalom csak egy védelem a szabadalmaztatónak, hogy senki ne csinálhassa meg rajta kívül.
2021. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hm.

Az elv életképesnek látszik, a megvalósítás gyanús.

A pubmed cikk azt sugallja, hogy az ebben a bigyóban szabadba kerülő fémion-mennyiség túl kevés egy hatásos kalcit-aragonit átalakításhoz. Legalábbis sima kémiai potenciálkülönbséggel. Lehet, hogy tápárammal hatásos lenne, de úgy látom, ezen a cuccon az nincs.


Lehet, hogy amúgy az aragonit tényleg kevésbé rakódik le, mint a kalcit, bár mivel vannak szinte tiszta aragonit cseppkövek, azért ezt is kétlem.


A másik, hogy a reklám állítja, hogy az ivóvíz ásványi anyag tartalma megmarad.

Meg ugyebár hozzá némi cink plusz, ami mondjuk nem árt.

Isten bizony, nem tudom, a szervezet ásványi anyag felvételét befolyásolja-e ez a kis "átalakítás".

Az tuti, hogy ez az izé nem csinál lágy vizet, szóval a konyhai forralásnál ugyanúgy lesz vízköved, legfeljebb nem nő annyira oda az edényhez, bár ezt is kétlem.


Az Aquabion oldalán ott van egy mannheimi prof szakvéleménye, miszerint a kalcit-aragonit átalakítás eredményeként a keletkező vízkő puhább, könnyebben eltávolítható, az átfolyó ivóvíz hivatalosan is ivóvíz minőség marad, kisebb a cső lepedékesedés, kevesebb a baktérium-tartalom (annál, ami amúgy is ivóvíz-minőségnek elfogadható, szóval izé, na).


Végignéztem a tanúsítványokat, engedélyeket.

Mind bizonyítja, hitelesen, hogy ha ivóvíz folyik bele, az is jön ki, nem visz bele egészségre káros anyagot.


De egy sem tanúsítja a hatásosságát az reklámozott téren, mármint a vízkövesedés elleni hatékony védelmet.


És itt borítékolom, hogy ha ezt beszereled és mégis megeszi a vízkő a mosógéped fűtőszálát, esélyed nincs garanciális reklamációt érvényesíteni.


Én spec nem is találtam az oldalukon elérhető garancia-feltételeket.


Szóval nálam nem ment át ez a hitelességi léc felett.



Nem tudom. Ha valami ellen használ, az max a lakás csöveinek kőlerakódásai, de az sem nagyon, ahol nem karsztvíz az ivóvíz nagy része (nálunk speciel az), ott jelentős kövesedés úgy sincs.

2021. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az benne (és a sok hasonlóban) a hülyeség, hogy a csőben nem tudja a "kalcitot aragonittá alakítani", mert fő tömegében még nincs ott. Ezért amúgy nem is vízkövesednek a csövek belülről, ez hülyeség. Van ugye a vízoldható hidrogén-karbonát (hogy milyen kationnal, az mindegy, mert egymástól távol úszkálnak). Ha nyílt vízfelület van, akkor ez a szén-dioxid távozásával hidrogén-karbonáttá alakul, ami kétértékű kationokkal (Ca, Mg, Fe stb.) vízoldhatlan csapadékot képez, ez a vízkő.


Vízkőlerakódás zárt rendszer belsejében csak ott van, ahol olyan víz folyik, ami előtte már levegőzött, pl. gyógyvíz-medencék leeresztő csövei vagy pedig jelentős hőmérséklet-különbség hatására megváltozik az oldhatóság, mint a bojlerban.

2021. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=wTcAjkzE_WU


Budapest KK hotel operában van be építve, el kellene menni meg nézni a mosdót :D

2022. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én kipróbáltam semmit sem ért... Most küldtem vissza legalább a vételár egy részét visszakaptam ...
2022. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy ismerősöméknél most cserélték 5 év után.Tehát Ő már a másodikat veszi. Azt mondja látványos a beépítés utáni és előtti változás. Nem cserélik folyton a zuhanyrózsát, csapokon lévő vízkövet csak letörlik,megisszák a csapvizet. Egyszerűen tudták beszerelni is és nincs fenntartása. Én is kipróbálom hamarosan, mert csak pozitív véleménye volt.Ezen túl megnéztem angol,német eredményeket. Úgy látszik külföldön dübörög. Nagyon sokan használják és szeretik a beírások alapján.
2023. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Francokat, több évtizedes átverés, már kezd lecsengeni. Ha működne, ennyi idő alatt már elterjedt volna. Ami tényleg működik, az ioncserén alapszik, beszerezni is drága, üzemeltetni is, cserébe működik.
2023. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ahogy érdeklődtem a barátaim közt kiderült, hogy többnek is van ilyen eszköz beszerelve. Egyiknek ráadásul lakásban és olyan pici helyen hogy észre sem lehet venni. Azt mondja mikor Ő vette (3 évvel ezelőtt) számtalan lakásba szerelték a kis helyigénye és a jó hatékonysága miatt. Nekik a fürdőszobában van amögött a kicsi szerelőablak mögött elrejtve. Azt mondja, hogy mivel nem kell hozzá áram ezért ott is helyet kaphatott. Hozzá sem kell nyúlni, majd csak ha cserélik jópár év után. Addig magától "megy". Nagyon szeretik, mert sokkal könnyebben takarítanak, nem használnak erős szereket s a vizük is iható maradt. Kevesebb mosószert töltenek a gépbe s nem rakódik le a bojler fűtőszálán a vízkő. Így spórolnak az energiával, kevesebb a villanyszámla is.
2023. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!