Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent az, hogy a hélium...

Mit jelent az, hogy a hélium "radiológiailag átlátszó" gáz ?

Figyelt kérdés
Most az Ultra Safe Nuclear Technologies honlapján olvastam ilyet, de már több mint 30 évvel ezelőtt egy jövőbeli rakétatechnológiákat taglaló ismeretterjesztő műben szintén (azt hiszem, az általam nagyra becsült Makra Zsigmond "Űrhajózás holnapután" c. munkája lehetett az talán) említésre került ez.

2021. ápr. 10. 12:31
 1/7 Punisher62 válasza:
53%
Sugártanilag átlátszó.
2021. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, nem a "radiológia" kifejezés jelentésére voltam kíváncsi, azt eddig is rég ismertem. Akkor pontosítom a kérdést:


Mit jelent az, hogy a hélium sugártanilag átlátszó..?


Tehát a sugártani átlátszóság fogalma ami érdekel.

2021. máj. 19. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt jelenti itt is az átlátszóság, mint a fény esetén. Fénynél átlátszó valami, ha a fény át tud menni rajta. Radiológiailag pedig átlátszó valami, ha a radioaktivitás át tud menni rajta, úgy hogy közben a sugár minimálisan gyengül csak.
2021. jún. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Közben megkaptam a választ (ami majdnem a 3-as, de mégsem):

Radioaktivitásra nem aktiválódik maga is fel, magyarán nem válik maga is sugárzóvá (ellentétben szinte minden mással).

2021. jún. 21. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3as vagyok sorry.

Végülis jogos, mert a fénynél is amiatt átlátszó egy anyag, mert nem nagyon tud az anyag és a fény kölcsönhatni.

2021. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van, erről van szó.


:)

2021. jún. 24. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első hidrogénbomba-tesztnél is héliumot használtak az egyszer használatos detektorok minimális üzemidejének a biztosítására. Deszka alagútban héliumos ballon(ok) voltak elhelyezve. Képek is vannak róla a neten.
2021. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!