Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell deriválni?

Hogyan kell deriválni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 12:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%

Megkérdőjelezted!

"Mi értelme egy gazdálkodás szakosnak és nem tudom hol oktatják még? "

2021. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
Igen, mekérdőjeleztem, megkérdeztem, hogy mi értelme egy gazdálkodás szakosnak ezt oktatni. Igen, pontosan. Már másodszor írod ugyanazt, amit én.
2021. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%

Akkor meg a hozott linket nem értetted meg...


Igenis KELL egy csomó gazdaságos matekhoz is deriválás!

2021. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésre, hogy kell-e bárkinek is egy matematikuson, fizikuson kívül papíron levezetni, deriválni, integrálni, továbbra se kaptam választ. Nem az volt a kérdésem, hogy van-e rá szükség, hanem, hogy "Szóval van-e olyan, ahol papíron, kézzel deriválnak, integrálnak?"

Miért nem elég az, hogy az alapokat megtanítják, hogy mi is ez, hogyan is működik, miért is kell (én tanultam, de soha nem mondták el, hogy miért is tanulom, hol és hogyan kellhet majd használnom), aztán meg a megfelelő program használatát kellene oktatni, mert - ahogyan a másik példámat a gyök, négyzet, szorzás, osztással - soha senki (matematkusokon kívül) nem fogja kézzel számolgatni.

2021. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

14: ezzel az erővel tök fölösleges az összes nyelvszak a bölcsészettudományi karokon, mert a google fordító meg a többi bármit lefordít....


LOL

2021. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

Ennél jobb hasonlat nem jutott eszedbe? Megnézném mikor gyorsabb és pontosabb egy google fordítóval való fordítás, mint a fejből történő. Ugyanígy megnézném, hogy mikor gyorsabb és pontosabb egy papíron való deriválás, integrálás egy programmal végzettnél.

Tehát a válasz a kérdésemre az, hogy nincs senki, aki papíron percekig, órákig deriválgat, azaz nincs értelme a deriválásnak ezt a módját évekig oktatni azoknak akik nem matematikusnak, fizikusnak, professzornak készülnek.

2021. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%

Hát akkor ne tanuld meg. Ennyike.


Fogalmad sincs arról, hogy a matek nagy része mire való... Nem magára a matekra, hanem az agy kapacitásbővítésére.

De te csak hagyd, hogy az agyad akkora kapacitású maradjon, mint hatéves korodban... :))))

2021. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként azért kell tudni deriválni-integrálni, mert egy rakat problémát differenciálegyenletekkel lehet megoldani, és sok programnak beletörik a bicskája. A megszerzett tudással viszont lehet rajtuk manuálisan finomítani, amit már talán a számítógép is meg tud oldani, helyettünk.


A másik ok, amit már írtak, hogy te magad tudd ellenőrzni a program által kiadott eredmény helyességét. Van, amikor deriválni könnyebb kézzel, mint integrálni, és t'án olyan is van, hogy a deriválás sokkal időigényesebb, mint a kapott eredményt visszaintegrálni. Na, ezekért a dolgokért kell tudni.


Gazdasági szakokon nem tudom, hogy ez mennyire jellemző, de egy görbe szélsőértékét azért nekik is meg kell tudniuk határozni.

2021. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon jól megy a mellébeszélés azt látom... Sehol nem írtam azt, hog a deriválás felesleges, de az összes hozzászólásod erről szól, mintha ezt írtam volna. És akkor azt gondolná az ember, hogy értelmes embereknek egy egyszerű kérdést feltéve értelmes választ kap. De akkor az egyetlen értelmes válasz a 19es, a többi mellébeszélés meg személyeskedés, a másik leidiótázása, amivel az illető saját magáról állít ki bizonyítványt, a saját értelmi képességeiről meg arról, hogy nem képes értelmes párbeszédre, válaszra, szövegértésre.
2021. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%

"nincs senki, aki papíron percekig, órákig deriválgat, azaz nincs értelme a deriválásnak ezt a módját évekig oktatni azoknak akik nem matematikusnak, fizikusnak, professzornak készülnek."

Te ezt állítottad. Ez nem mellébeszélés, ez egy tény.

Kaptál választ.

Nem csak nekik van szükségük erre, hanem:

" fizikusokon, matematikusokon, ezzel foglalkozó közgazdászokon, mérnökökön, bizonyos típusú programozókon, stb. azaz több tízezer emberen Mo.-n, akik nélkül nem működne a világ"

Tehát egyedül te vagy az itt, aki mellébeszél.

A rád illesztett jelzők teljes mértékben igazak, ez most egyértelműen beigazolódott. Köszönjük.

2021. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!