Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a kenyérszelete...

Hogyan működik a kenyérszeletelőgép?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 13:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És az higyan működik?
2021. máj. 7. 15:38
 12/18 A nagy Levin ***** válasza:
#8 az a sok "penge" fel- le irányuló rezgő mozgást végez, miközben egy lap tolja nekik a kenyeret. Ilyet általában pékségekben hasznâlnak.
2021. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A nagy Levin ***** válasza:

A felsoroltakon kívül még használtam egy olyan típust is, ahol hosszanti irányban kellett behelyezni a kenyeret, a gép közepén volt egy bárdszerű, tengelyen forgó penge, aminek egy lap tolta neki a kenyeret. Beraktad egyik felén az egész kenyeret, a másik felén kijött szeletelve. A tolás sebesse állítható volt, ezzel lehetett szabályozni a szeletek vastagságát. Hátránya volt, hogy nagyon friss, nagyon puha kenyérrel nem működött jól (összenyomoríotta).

Amúgy orosz (pontosabban szovjet) gyártmány volt és legalább negyven kiló.

2021. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Még mindig nem kaptam megfelelő választ!
2021. máj. 12. 11:06
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

De, kaptál.

Csak a komplett hiányzó műszaki ismeretedet nem lehet itt pótolni.

Apademiért jelleggel visszamehetünk az ősrobbanásig is, mindig mélyebb részleteket kifejtve.

Van rá egy-két éved?

2021. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#15Nem is kell nagy műszaki ismeret. Elég egy általános iskolás tudása. Viszont az is igaz, hogy nagyon okosnak hiszed magadat, de sajnos rám is igaz.
2021. máj. 12. 11:49
 17/18 Wadmalac ***** válasza:

"az is igaz, hogy nagyon okosnak hiszed magadat"

Nem hiszem azt. De tudom, hogy adott témáról meg erről a hogyan működik dologról többet tudok, mint te. Ugyanis gépész vagyok, az ilyesmit én nem megkérdezem, hogyan működik, hanem belenézek és utána pár perc alatt megmondom, sőt megjavítom. Néha még hasonlókat terveznem is kell. :D


"de sajnos rám is igaz."


Az önkritika mindig jó. Azzal sincs baj, hogy tudásvágyad van, csak nem a megfelelő módon éled ki. Lassan minden kérdésedhez kaptad ugyanazt a linket hogyan működik kérdésben. Nézd meg azt. többet ér, mint itt kérdezni mindent egyenként.

2021. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogyan működik a világ? – A csokitól a GPS-ig, a vécétől az internetig [link]
2021. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!