Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Nullavezetőn miért nem...

A Nullavezetőn miért nem folyik üzemszerűen áram?

Figyelt kérdés
Én az iskolában úgy tanultam, hogy 2 vezeték kell hozzá, hogy zárjuk az áramkört az áramforrás és a fogyasztó között - a konnektorban a barna a fázis és a kék a nulla, tehát másodpercenként 50-szer jönnek "ki" a barnából az elektronok, és mennek "vissza" a kéken az erőműbe, és váltakozó áram esetében másodpercenként 50x jönnek "vissza" az elektronok a kéken, és mennek "be" az erőműbe a barnán keresztül. Akkor miért nem 230V van a Nulla és a Védővezető között? Mit értek félre? Hogyan záródik az áramkör, ha a nullán nem folyik áram?

2021. máj. 24. 14:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda? Az hogy a "A Nullavezetőn miért nem folyik üzemszerűen áram?"?? Ha ez igy lenne akkor hogy müködne pl az 1 Fázisú fi relé????
2021. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Mi az ami a kérdésben három fázisú hálózatra utal?"

A nullavezető emlegetése. :D

2021. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

Tehát ha csak szoba kerül a nullavezető, akkor azonnal az a válasz hogy a három fázis eredő ellenálása nulla. Ma is tanultam valamit. :D


Érdekes hogy azonnal nullára pontozták a válaszom. :D Itt leírja a Wikipedia szebben ha valakit érdekel.


[link]

2021. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

"Tehát ha csak szoba kerül a nullavezető, akkor azonnal az a válasz hogy a három fázis eredő ellenálása nulla. Ma is tanultam valamit."

Ezt ma itt nem tanulhattad, mert erről nem esett szó. :D

2021. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Pedig az 1, 5, 6, válaszok erről írnak...
2021. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

„Én az iskolában úgy tanultam, hogy 2 vezeték kell hozzá, hogy zárjuk az áramkört az áramforrás és a fogyasztó között”

Ez arra utal, hogy egyfázisú hálózatra gondol.

„Hogyan záródik az áramkör, ha a nullán nem folyik áram?”

Ez pedig arra utal, hogy valahol hallotta, hogy szimmetrikusan terhelt háromfázisú hálózat nullavezetőjén nem folyik áram.

Nem érti, vagy keveri a kettőt.


13#

„Tehát ha csak szoba kerül a nullavezető, akkor azonnal az a válasz hogy a három fázis eredő ellenálása nulla. Ma is tanultam valamit.”

Mi az, hogy a három fázis eredő ellenállása nulla? Ezt meg hol álmodtad? Amit ide linkentél az szép és jó, csak éppen nem sok köze van a kérdéshez.


15#

„Pedig az 1, 5, 6, válaszok erről írnak…”

Hol írtak erről? Sehol! Azokban a válaszokban szó sem volt ellenállásokról.

2021. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

Felvilágosítanám azokat, akik a #12-t lepontozták, hogy a nullavezető az leginkább egy többfázisú fogalom. :)

Lehetne ezen kívül egy tekercs középpontja is, de az a magyar energiaellátásban elméleti lehetőség.

2021. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

16


bocsi elirtam. Az feszültség akkart lenni.


A kérdező leírhatná mire gondolt :D

2021. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
33%
A kérdező tökéletesen leírta, mire kíváncsi. Az, hogy egyesek itt elkezdik kevergetni a háromfázisú hálózatot, attól még a kérdés nem arról szól. Bár lehet, hogy egyes válaszolók értelmi képességét meghaladják a kérdések értelmezése, csupán a kész válaszaikat szeretik elsütni a kicsit is hasonló kérdésekre, majd felháborodni a kérdező tudatlanságán, ha a kérdés mégsem arról szól, amire ők kegyesen válaszoltak.
2021. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
5%
Én nem értem mik ezek a lpontozások, a #6-os pl. szerintem tök jól leírta azt amire a kérdezőnek szüksége van, a #7 pedig kissebb hibával ugyan, de szintén egy viszonylag jó értelmezést adott, itt most jelenleg nem egyetemi szintre kíváncsi a kérdező, hanem, hogy miként működik az egyszerű felvázolt helyzet.
2021. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!