Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A jövő otthonaiban (már ami...

A jövő otthonaiban (már ami nem a "putri" kategóriába fog esni) már a falak, a padlózat, a tetőzet, ajtók, nyílászárók és a ház egyéb részeiben is mindenhol különböző funkciójú mikrochipek és érzékelők lesznek?

Figyelt kérdés
Lényegében "okos házakban"/"okos lakásokban" fogunk élni, vagy a technikai fejlődés iránya azért mégsem lesz ilyen egyértelmű?

2021. szept. 29. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Egyértelműen ilyenek lesznek a közeljövő otthonai
Még várni kell egy ideig ennek a szintnek az elérésére
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A közeljövőben biztos nem, szerintem én már nem élem azt meg, hogy ilyen legyen egy átlag normális lakás, pedig 38 éves vagyok.

De hosszútávon, ha a mostani újélítésű házak lesznek a nagyon régiek, akkortájt majd elképzelhető lesz.

2021. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az építészet - kiváltképp a lakóépületeké - azért egy elég passzív műfaj. Az épületgépészeti elemekben persze lehet mikrochip és érzékelő, ha van funkciója, de azért ezek eléggé le szoktak ragadni a fűtés/hűtés/légkondicionálás háromszögben. Talán a LED világítás vezérlőjére meg a kapucsengőre lehet még nagy duzzogva rámondani, hogy mikrochipes és a ház része.
2021. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem teljesen világos milyen funkcionalitásra gondolsz, de smart home címszó alatt a legtöbb dolog már ma elérhető viszonylag normális áron.
2021. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy jelenleg mennek a dolgok a világban, valószínűbb, hogy megint kunyhókban fogunk élni :D
2021. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Praktikum és költség kérdése.

Ahol van értelme és nem túl drága, ott igen.


Pl. semmi szükség négyzetcentinként hőmérsékletet és páratartalmat mérni a falon.


De ha marha olcsón kapható lesz olyan tapéta, ami képes erre, olcsóbban vagy nem drágábban, mint normál tapéta plusz pár szenzor, akkor lesz ilyen.


Ha azt sikerül elérni, hogy a kismillió miniatűr elektronika ne igényeljen álladó áramellátást, töltést, elemcserét stb. (például befut a most prototípus gyémántba foglalt radioaktív anyagos több száz, ezer év élettartamú áramforrás), akkor minden eszement helyen terjedni fognak a beépített minieszközök, nem azért, mert marha szükséges, hanem mert nem drágít jelentősen és reklámértéke van.


Ha ma el lehet adni az okosbugyit, a határ a csillagos ég. :D

2021. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
71%
Az okos ház koncepciók túlnyomó többsége tele van értelmetlen, elrugaszkodott ámulatba ejtő funkciókkal amiknek semmi gyakorlati értelme nincs.
2021. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Nézz meg egy Amazon Alexa (csak egy a sok közül) katalógust. Már ma is szenzorok tömegét telepítheted a lakásodba. Pénz kérdése az egész. Még csak bontani sem kell. Az más kérdés, hogy ebből mi a tényleg hasznos funkció, de a lehetőség adott.
2021. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre van benne egy jó adag "hype", mint az e-autózásban. Nyilván az árkülönbségek miatt státuszszimbólum egy okos ház is, meg egy új elektromos autó is.
2021. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy "teljes okosítás" ma még drága, de ha hajlandó vagy a szoftvert megtanulni (nem olyan egyszerű, de nem agysebészet), a saját igényeidet meg tudod oldani okosotthon eszközökkel.

Én a világítást kapcsolgatom, a fűtést igazítom az időjárás előrejelzéshez (na jó ez utóbbihoz még nincs termosztátom), a riasztót egészítem ki vele.

Ez amit leírtam elég szegényes a lehetőségekhez képest, de most ez az, ami megvan.

2022. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!