Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerinted lesznek egyszer...

Szerinted lesznek egyszer "energia fegyverek"? Lézer, plazma vagy valami más?

Figyelt kérdés
Ha tudtok erre valami elméletet hogy hogy müködne, akkor azt szivesen hallanám. :D
2010. szept. 2. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel most is van, de sejtheted, hogy nem a NewYork Times ír róla tudósításokat.

Kb. 20 éve megy egy projekt, egy 747 Jumbóra telepítenének kémiai lézert iszonyú teljesítménnyel, amellyel interkontinentális rakétákat, adott esetben kém műholdakat lehet pusztítani. Hogy hol tart a megvalósítás, nem tudni..

Tudsz Te arról, hogy létezett atommeghajtású repülőgép? Korlátlan ideig járőrözhet a levegőben, így tud rakétákat elfogni. /Egész pontosan működött a reaktor fedélzeten, de nem használták ténylegesen meghajtásra, de a teljesítménye megvolt./

És még amiről semmi infó nem szivárgott ki....

2010. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Plazma már most is van, csak nem úgy, ahogy a sci-fi írók elképzelik.

Vannak olyan páncéltörő rakéták, amibe fém tölcsérek vannak szerelve, ami a becsapódás erejétől "kifordul", "megolvad" és plazmává alakul, ami még a robbanásnál is hatékonyabban üti át pl. a tankok páncélját. (Linket sajnos nem tudok róla.)


Szerintem előbb vagy utóbb lehetnek olyan fegyverek, amiknek kb. olyan a működési elve (laikusok számára nézve) és a hatása, mint a sci-fik lézer-, energia-, vagy plazmafegyvereié, ha lesz, aki költ elég pénzt a kifejlesztésére.

2010. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tudod vannak azok a "pisztolyok"(nemtudom máshogy nevezni)

amik boltban vannak és odakell rakni egy vonalkódhoz és kiirja az árát

na és ami abból kijön, az a piros fény, azzal lehetne valamit kezdeni, az vakságot okoz

aztlehetne egy fegyverbe vaahogy beleépiteni és erősebbé tenni azt a lézert

2010. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Tesla már a II. WH-ban is akart eladni ilyen típusú dolgot, de senkit nem érdekelt... Kár, hogy csak amerikaiaknak és a szlovákoknak próbálta... Bezzeg a Németek :D
2010. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már szerencsétlen Teslát békében nyugodni, már annyi mindent kitaláltak róla, hogy jóhogy nem ő adta el a NASAnak az apolló űrhajó terveit...
2010. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
akkoris az én ötletem a legjobb
2010. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
MÁR LÉTEZNEK !! lézer , plazma , hanghullám és egyéb hullámhosszon működő fegyverek már léteznek. főként az armynál ...légvédelemben és egyéb ilyesmiben használják
2010. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

AZt tudom hogy van egy lézer fegyver ami rakéták ellen fejlesztenek. ha jól emlékszem, akkor a lötávja nem jó. (Talán 2 féle van, az egyik az valamilyen auton szálitják, a másikat meg talán egy gépen lenne)


Engem személy szerint inkább a gyalogsági fegyverek érdekelnek. :D

A plazmánál is tudtomal a lötáv az egyik legnagyobb probléma. (pl plazma vágó).

2010. szept. 4. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már biztos hogy létezik! majd hülyék lesznek elárulni!
2010. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!