Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az A vagy az E vitamin ránctal...

Az A vagy az E vitamin ránctalanító ? A gyógyszertárban lehet kapni kicsi golyókat, melyekben folyékony vitamin van. Azt rákenhetem az arcomra ? A Nap sugárzása okoz elrákosodást, ha a bekent bőrfelületet süti ?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ránctalanító, de bőrtápláló, késlelteti a ráncosodást.
2022. ápr. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, szeretnék venni folyékony A-vitamint. Te arról írtál a kérdésedben? Neked sikerült venni? Használtad?
2023. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem vettem, mert az A vitaminnak nem tudom, hogy milyen kockázati tényezői vannak. Az arcomon van egy folt ami a Naptól jött elő és ezért nem merem használni.
2023. jan. 28. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, értem.

Nekem is volt olyan az arcbőrömön, mint amiről írtál.

Az jó pár évvel ezelőtt volt.

Nem tudtam, hogy bizonyos növények fényérzékenyítőek.

Meggőzöltem az arcomat (tudod, mint a gőzös inhaláció), azután megtisztítottam a pórusokat, majd áttöröltem valamilyen illóolajjal, majd később napfényben voltam és előjöttek a foltok.

Nem emlékszem már, hogy mennyi idő alatt múltak el a foltok, de végül elmúltak, az biztos.


Azóta már tudom, hogy ezt így nem szabad csinálni.


Tudtoddal az A-vitaminnal is kell emiatt vigyázni?

2023. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy vigyázni kell vele. Van A vitamin túladagolás és az veszélyes.
2023. jan. 29. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!