Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Röpke 10 évvel ezelőtt valóban...

Röpke 10 évvel ezelőtt valóban több hó esett és hidegebbek voltak a telek mint most?

Figyelt kérdés
Ma este előkerült egy kisgyermekkori sínadrágom, és ennek kapcsán a családom több tagja is olyanokat mondott, hogy: "Hát ma már hó sincs" illetve "Akkoriban még volt hó és volt haszna ennek a sínadrágnak". Én 22 éves vagyok. Amikor ez a sínadrág használatban volt az nagyjábol a 2008-2011 es időszak. Tudományosan enyhén szólva is butaságnak tartanám azt, hogy 10 év alatt a téli klímánk egy havas, hidegböl átalakulna egy hó nélküli enyhévé. Ha lehet tudományosan alátámasztott válaszokat várok! Előre is köszönöm.

2022. nov. 29. 20:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10 éve akkora hó volt még, hogy jó sokat lapátoltam, a tető is beszakadt a súlya alatt (rossz volt már nagyon). Kavarta a szél az arcomba a havat, ez 2012-ben volt brrr.
2022. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja és még szánkóztunk is 10 12 éve, úgy hullott a hó, hogy pár perc alatt hóember lett belőlünk :D
2022. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Érdemes ránézni erre a statisztikára is, ami nem ad valós képet a telekről, de az látszódik, hogy a hideg napok többsége nem a közelmúltban volt, ellenben a meleg napoknál a 21. századi évek vannak többségben (de az is látszódik, hogy régen sem volt mindig hideg a téli napokon)"

Bár minden mérőszámot torzíthatnak különféle hibák, de a napi rekordok listájával különösen csínján kell bánni. Egyrészt a régi mérések egy része nincs digitalizálva, másrészt manapság egy sor olyan helyen is történik mérés, ahol régebben nem volt. Például a közelmúltban dőlt hidegrekordok nagy része a hírhedten fagyzugos Zabar faluhoz köthető, de ott 1999 előtt nem volt ott mérőállomás, így nem tudjuk, hogy a régebbi évek során milyen hidegek voltak ott.

2022. nov. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Kólauborkával ***** válasza:
91-es vagyok, kiskoromban volt olyan hó, hogy belefeküdtem és eltüntem, mára a cipöm tetejét nem lepi el…
2022. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én akkor voltam ovodás mikor te azt a sínadrágot viselted és emlékszem, hogy valamelyik évben még akkor sikerült egy nagy havazást kifognom és a homokozó tetején fél méter hó volt. Sajnos ez azóta se történt meg mifelénk. De én legalább emlékszek még rá. Viszont mi lesz a fiatalabb generációnak. Rájuk már csak a globális felmelegedés katasztrófái várnak. De az a baj, hogy még ránk is, főleg, ha nem javul a helyzet.
2023. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!