Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan nevezhették magukat a...

Hogyan nevezhették magukat a magyarok a honfoglalás előtt?

Figyelt kérdés
Azért érdekel ez a dolog, mert a "magyar" elnevezés a megyer törzsről szállhatott át a magyar népre, de az csak egy tagja volt a törzsszövetségnek. Olvastam valahol, hogy a nomád népeknél gyakran átvették a törzsszövetséghez tartozó törzsek az irányító törzs nevét, de vajon hogyan nevezhették magukat, amikor pl. Levédi irányította őket, tudva, hogy ő nem a megyer törzshöz tartózott.
nov. 30. 09:51
 1/10 A kérdező kommentje:

A bizánci császárok következetesen türköknek nevezték őket, valószínűleg azért, mert a törzsszövetséghez török törzsek is tartóztak (és itt nem feltétlenül a kabarokra gondolok, akik csak később csatlakoztak a szövetséghez). Még hallottam a szarmata elnevezést, de azt az elnevezést is mások használták a magyar törzsszövetségre, ha egyáltalán használták. Nem tartom kizártnak, hogy szittyának vagy hunnak nevezték magukat, átvéve ezzel szövetségeseik/meghódítóik elnevezését, de erre sincs semmi bizonyíték.


Még hallottam azt az elképzelést is, hogy a török nyelvű magyar törzsek csak azután vették át a helyi lakosság, az európai avar lakosság finnugor eredetű nyelvét, miután letelepedtek a Kárpát-medencébe, és az "avar"-ból lett valahogy "magyar", és bár azt nem tartom kizártnak, hogy a ideérve történt egy nyelvcsere, kötve hiszem, hogy az őseink vagdosták volna a betűket, hogy ezzel tegyék magukat népszerűvé az avarok között.

nov. 30. 09:59
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Evvel a törökös dologgal egy baj van mikor Árpád belevág a honmentésbe vagy honvédelembe , mert ugye a frankok törtek rá a Pannoniban élő magyarokra . Vissza a török részre mikor , Árpád megérkezik a hazájába még nem éltek törökök sem ozmánok, mint ahogy nem volt szlovák , román , tóth , angol , francia , brith , lengyel, stb....

Szóval kitanult itt kitől ?

nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Egységes megnevezést valószínűleg nem használtak. Ha az identitásukat akarták kifejezni, azt a törzsnévvel tették, ahogy az a sztyeppén a közelmúltig szokás volt.
nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2: Itt nem feltétlenül a mai törökökre és a mai török nyelvekre gondolok, hanem annak a nyelvcsaládnak az akkori nyelveire, amiből a török is létrejött. A török nyelvcsalád igen is hivatalos elnevezése annak a nyelvcsaládnak, azért említettem a törökös dolgot.
nov. 30. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Értsd a lényeget, Szkíta papok voltak a Fáraók .
nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem sokat értek a nyelvészet ezen formájához, így elnézést, ha blődséget mondok, de amikor régen hallottam, hogy rokon népeink élnek az Uralon túl, a Hantik, meg a Manysik, nekem egyből az jutott az eszembe, hogy talán van igazság a hunokkal való rokonságunkban és teszem azt a hantikből lettek a hunok, a manysikból meg a magyarok. Vagy fordítva, a hubból a hanti, a magyarból meg a manysi.

Mivel idővel minden nyelv változik valamelyest, az is elképzelhető, hogy valamilyen közös formában egyezett a nevünk, de mindkét nyelvben történt változás. Az első szótag hasonló many - magy és ők a si, mi pedig az ar végződésre módosítottuk a szó végét.

A hun - han is hasonló, csak ehhez a mai nép a ti végződést tette hozzá, az ókori hunok meg még az eredetit használták.

Ha esetleg van ebben valami, akkor viszont many, magy, vagy valami hasonló lehetett a népünk neve a honfoglalás előtt, talán valamilyen szótaggal megtoldva.

Lehet ebben valami?

nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Gonosz
nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

a török nyelvű magyar törzsek csak azután vették át a helyi lakosság, az európai avar lakosság finnugor

-----------------


Hely laguján magyarosabb a lagu, a lakót dúrgerni, így inkább itt vesző.


A magyarok germanoidák voltak, attól, hogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv.

nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: Nem tudom, hogy honnan szabadultál, de arról nemzeti és tudományos konszenzus is van, hogy a magyar nem egy germán nyelv, szóval nem vagyok kíváncsi a hülye elméleteidre.
nov. 30. 22:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg a kérdés nem a nyelvre, hanem arra irányult, hogy hogy nevezhették magukat a magyarok a honfoglalás előtt.
nov. 30. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!