Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy rombusz egyik belső szöge...

Egy rombusz egyik belső szöge feleakkora, mint a másik belső szöge. A rövidebb átlója 10 cm. Hány centiméter a kerülete?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A rombusz belső szögeinek összege 360 fok. Keresel két számot, ahol az egyik fele akkora mint a másik, de az összegük 360.


Majd ha megvan a szög, akkor ebből ki tudod számolni az oldalakat sinus vagy cosinus tétellel.


Ha megvannak az oldalak, abból már könnyedén kiszámolhatod a kerületet összeadással :)

2010. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ,csak még nem tanultam a sinus cosinus tételt.
2010. nov. 28. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
ide még csak a szinusz tétel se kell, mert szép szögek jönnek ki.
2010. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor ezért kell odaírni, hányadikos vagy :D


De próbáld kiszámolni a szögeket, abból tényleg könnyen kijön. Függvény táblázatod van? Mert abban minden fontos képlet benne van.

2010. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kisebbik szög 60°, mivel egy száron fekvő szögeinek össze 180° --> 60° + 120° = 180°.

[link]

[link] (A piros csak tájékoztató jellegű, azt nem kell leírni!)

2010. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

8-os vagyok.


A megoldáshoz vannak lehetőségek.


A:30 B:32 C:40 D:48 E:50

2010. nov. 28. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:

na elmész te a jó édes mamucikádba, hogy még arra sem veszed a fáradtságot, hogy ha már fentebb leírták a megoldást, akkor utána csak leolvasd belőle a megoldást, hanem még a betűt is adjuk meg, véletlenül se kelljen semmit se dolgoznod veled.


Tényleg a pofátlanság ne továbbja.

2010. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hasonló a véleményem az előttem szólóval de szerintem ha ez nem megy akk kár volt jelentkezned...(am én is regisztrálva vagyok ezen a versenyen de én mind megoldottam, meg ennyi erővel legközelebb beküldési határidő előtt megnézem a feladatokat és megnézem hozzá a válaszokat itt, mert már szerintem minden minden válasz fönn van, még a legegyszerűbb is -.-")
2010. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha ti mindent tudtok,miért regiztetek erre az oldalra???

Tudjátok ez a gyakori kérdések oldala!

2010. nov. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!