Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kapható meg az integrál...

Hogyan kapható meg az integrál értéke?

Figyelt kérdés
A sinx/x függvényt 0-tól végtelenig integrálva pí/2-t kapunk, de hogyan juthatok el az eredményig?
2010. dec. 20. 02:08
 1/7 anonim ***** válasza:
először át kell írni határértékes alakra, utána meghatározni sinx/x integrálját, majd a kapott függvény határértékét kiszámolni
2010. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

integrál(0->végtelen)((sin x)/x)


határérték(x->végtelen)(integrál(0->x)((sin x)/x))

2010. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen, de épp itt a probléma, hogy a sinx/x integrálja nem elemi függvény és valami trükk kell bele :)

Erre a trükkre nem jövök rá...próbálkoztam Taylor-polinommal de nem jutottam előbbre nem tudtam belőle semmi jót kihozni

2010. dec. 20. 23:11
 4/7 4k05 ***** válasza:

Először is: [link]


Ezután azt kéne igazolni hogy az eredményként kapott végtelen sor egyenlő pi/2-vel. Azt viszont én sem tudom hogyan lehetne...

2010. dec. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy sorfejtést még nem tanultunk, csak a Taylor-polinomról volt szó az előadásokon és a gyakorlatokon.Valahol láttam, hogy improprius integráloknál is szokták használni a majorálást, minorálást de ezzel sem tudtam mit kezdeni.
2010. dec. 22. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Improprius integrálok esetén a majorálás/minorálás legfőbb célja általában az, hogy bebizonyítsuk az integrál végességét v. épp azt, hogy végtelen. Emlékeim szerint a sin(x)/x integrálját komplex függvénytanon számoltuk ki, alapvető volt hozzá a komplex vonalintegrálok megfelelő ismerete. Enélkül egyszerű (valós analízisbeli) trükkökkel nem ismerek rá megoldást...
2010. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megvan :)

Laplace transzformáció :D

2011. jan. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!