Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hová lesz az energia?

Hová lesz az energia?

Figyelt kérdés
A napokban hallottam egy példát, ami elméletileg megcáfolja az energia-megmaradás törvényét, legalábbis első hallásra. Összenyomunk egy rugót, ekkor a rugóban ugye energia van. A rugót ebben az állapotban beletesszük egy erős lúgba/savba, mely az összenyomott rugót szétmarja. Hová lesz ilyenkor a rugóban lévő energia? A gyakorlatban anyaghiba miatt nagy valószínűséggel elpattanna a rugó valahol, miközben a sav/lúg marja. De ha elméletben ez nem történik meg, akkor mi lesz az energiával?
2010. dec. 31. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem hőenergiává alakul.
2010. dec. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de ugyanannyi hőenergia szabadul fel, ha csak simán beleteszem a rugót a maró folyadékba, mint ha összenyomva rakom bele.
2010. dec. 31. 02:16
 3/12 anonim ***** válasza:

"de ugyanannyi hőenergia szabadul fel"


Ezt mi alapján mered ilyen határozottan állítani?

2010. dec. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon laikusként SZERINTEM ilyenkor a rugó atomjai egymásnak vannak feszülve, amikor a savban a kötés megszűnik egyik oldalról, akkor "levetheti" magáról a félig lemart atomot. Ekkor szabadulhat fel mozgási energia, ami a végén hő lesz.


Egyébként a kérdés szerintem nagyon jó.

2010. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak: a "szerintem" kimaradt, bocsi. Nekem józan paraszti ésszel így tűnt logikusnak.
2010. dec. 31. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Józan ésszel az tűnik logikusnak, hogy sikerült kijátszani az energiamegmaradást törvényét? Ez durva.
2010. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, inkább ne szólalj meg. Köszi.
2010. dec. 31. 11:28
 8/12 A kérdező kommentje:

"Józan ésszel az tűnik logikusnak, hogy sikerült kijátszani az energiamegmaradást törvényét? Ez durva."

Kérlek idézz (lehetőleg privátban), hol írtam én ilyet! A kérdésem magyarázata így hangzik:

"A napokban hallottam egy példát, ami elméletileg megcáfolja az energia-megmaradás törvényét, legalábbis ELSŐ HALLÁSRA." A második kommentemet meg olvasd el még egyszer, figyelmesen, hogy mire vonatkozik. Akkor rájössz, hogy ezt úgy kell érteni, hogy SZERINTEM (!!!!!!) máshol kell keresni az energiát. De mivel laikus vagyok lehet, hogy tévedek De azt hiszem, ez az oldal pont arról szól, hogy akár laikusok is fel merjenek tenni kérdéseket! Ha szerinted hőenergiává alakul, akkor indokold meg, hogy miért, mert egy hozzám hasonló laikusnak érthetetlen, miért szabadul fel több hőenergia, ha összenyomva teszem bele a rugót savba, mint ha nem összenyomva raknám bele. Eddig egyvalaki indokolta meg, de ő is hozzátette (nagyon korrekten), hogy nincs teljesen otthon a témában, csak találgat. Tőled meg nem hogy értékelhető válasz nem született, de még csak válasz sem.

2010. dec. 31. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összenyomott rugóban a mechanikai feszültség miatt az egyik oldalon tágabban helyezkednek el a rugót alkotó atomok, míg a másik oldalon sűrűbben. Emiatt a két oldalon eltérő sebességgel oldódik a rugó, és emiatt elektromos potenciálkülönbség alakul ki. Áram fog folyni, ami melegíti a rugót, és a savat (lúgot ) is.


maci

2010. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ilyenkor a rugó atomjai egymásnak vannak feszülve"


És a vegyülés pont a befektetet energiával gyorsabban fog lezajlani.

2010. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!