Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit szóltok az újfajta Mars-ex...

Mit szóltok az újfajta Mars-expedíció tervhez, a Mars to stay-hez?

Figyelt kérdés

[link]


Eddig ugye az volt a terv, hogy a 2030-as években az Apollo Holdmissziókhoz hasonlóan ki fognak lőni időközönként pár expedíciós csapatot a Marsra, akik pár hónapot ott töltenek, aztán hazajönnek.


Most viszont azon gondolkoznak, hogy érdemesebb lenne inkább olyan űrhajósokat kilőni, akik vállalják, hogy életük hátralevő részét ott élik le, és a Földről időnként lőnek ki nekik extra felszereléseket meg új embereket, akiknek a segítségével fel tudnak építeni egy várost, vagy legalábbis egy "farmot" a Marson.


Az ötletet ahhoz hasonlítják, amikor a 17. század elején az első telepesek megérkeztek Amerikába. Ha az 1600-as évekbeli technikájú és világnézetű telepesek vállalták, hogy elhagyják Európát és a hátralevő életüket egy olyan helyen élik le, ahol semmi sincsen, és mindent maguknak kell megteremteniük, akkor minden bizonnyal a 21. században is találni fognak embereket akik vállalják, hogy a mostani "Újvilágot" a Marsot fogják kolonizálni.



A Marsról bányászható anyagokkal fognak kereskedni a Földdel és saját maguknak is a Marson található anyagokkal fognak legyártani amit csak lehet. Legutóbbi kutatások szerint egy kis tisztítással a Marson lévő víz iható, a Marskőzetből téglákat lehet gyártani, amikkel építkezni, és a marsi talaj trágyával való keverése alkalmas növények termesztésére.


2011. jan. 5. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk valóban érthető a felvetés, és személy szerint én is logikusnak tartom bár azért megértem azokat is, akik esetleg ellene vannak a dolgoknak. Ez a "kilőjük és boldoguljanak maguk" dolog azért mondjuk egyelőre elég favágó módszernek tűnik. Mondjuk 2030-ra meglesz talán a technológiai háttér a biztonságos leszálláshoz, utánpótlás szállításhoz és kolonizáláshoz. Bizonyára lesznek, akik bevállalják ezt a feladatot (mondjuk szerintem én is belevágnék ha lehetne :D ), szóval minden attól függ majd, hogy már most elvetik-e majd az ötletet a nagyokosok.
2011. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik, és én is mennék. :)
2011. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal járhatóbb útnak tűnik, mint az időszakos expedíciók.


A marsi kolónia alakításának gyk. annyi a feltétele, hogy találjanak rajta vizet bármilyen formában (jég vagy folyékony).


Bármilyen szennyezett vizet ihatóvá lehet tenni. A víz bontásával oxigént lehet előállítani a lélegzéshez. És ha a mars talaját alkalmassá lehet tenni növénytermesztésre, akkor üvegházak létrehozásával az élelmezés is meg van oldva, el lehet kezdeni a letelepedést és az infrastruktúra kiépítését, nyersanyagkitermelést, stb.


Nyilván legalább 100 év kellene ahhoz, hogy akár pár ezer fős települést alakítsanak ki a bolygón, ahhoz meg mégtöbb, hogy ha úgy alakul terraformálják azt. Technikai fejlődés kérdése az egész.


De a 2030-as időpont szerintem túl korai ehhez, addig nem lesz meg a megfelelő fejlettség. Esetleg ha a hidrogénfúziós erőművet addig működőképessé tennék, majd elég kompakttá vállna ahhoz, hogy pl. egy nagyobb, pár száz fős űrhajó hajtóműve legyen, az képes lenne landolni a marson, majd szétszednék, lakó illetve ipari épületeket alakítanának ki a hajóból a hajtómű pedig energiaforrásként üzemelne akkor már minden sínen van.

2011. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az út költségeinek kb. 90%-a lenne a hazaút. Ha ezt kihagyod, tízszer korábban mehet az út.
2011. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!