Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet a háromszög köré...

Hogy lehet a háromszög köré írható kört és a háromszögbe írt kört megszerkeszteni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Körülírható kör: olyan módon, hogy fogod, magad és megszerkeszted a két oldal felezőmerőlegesét, ezek kiadják a középpontot. Utána körzőnyílásba veszed onnan az egyik csúcsot és körzöl.

Beírható kör: 2 belső szög szögfelezőjét megszerkeszted, ezeknek metszéspontja a középpontot, majd innen merőlegest állítasz az egyik oldalra. Az oldal és a középpont távolsága a sugár.


Remélem, hogy segítettem.


-fizikuslány-

2009. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
93%

jol irta a fizikus lány én viszont matek zseni és fiu vagyok aszem ez a megoldás minden háromszög fajtára igaz ha nem járnál sikerrel irj és válaszolunk

a fizikuslányt várom privire :)

2009. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha matekzseni lennél, akkor nem csak hinnéd, hogy minden háromszögfajtára igaz, hanem be is tudnád bizonyítani...


-matekszakos fiú-

2009. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy progmatos fiúcska vagyok, és én mindent tudok :)


-a progmatos kisfiú-

2009. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Én meg fizikus lány, és én írtam a megoldást, erre nem itt kerül , sor ez nem erő fitogtatás helye, hanem a segítés helye. Egyébként üdv reálos fiúk:D
2009. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

ezt én is tudtam, és igazad van fizikus lány.


matekos srác

2010. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
90%

"Fizikuslány", "Matekszakos fiú"

mi ez, valami elb*szott Fantastic Four?

2010. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

nó komment

-matekoslány-

2010. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Na bizonyítsátok, hogy tudjátok a bizonyításokat.


//Szegedi (elsős) matek szakos fiú//

2010. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
84%

Én meg lesz*rom, hogy kell megszerkeszteni a köré és a bele írható kört, mert ha valaha is kelleni fog nekem, megkérdezem az okos matekost, vagy szánok rá pár percet és rájövök magamtól.


-mérnökfiú-


P.S.: az utolsó pár kommentelőnek nem tűnt fel, hogy több, mint másfél éves a kérdés?

2010. okt. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!