Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy L=20cm hosszú szigetelő...

Egy L=20cm hosszú szigetelő fonálból és m=3*10^-5 Kg tömegű, Q=10^-9C töltésű golyócskából álló fonálingát E=2*10^5 V/m vízszintes térerősségű, homogén elektromos mezőbe felfüggesztünk?

Figyelt kérdés

A) A vízszinteshez viszonyítva milyen alpha szögű helyzetben lesz az inga egyensúlyban?

B) Az ingát a térerősség irányában megfeszítve vízszintes helyzetből elengedjük. Mennyi lesz a sebessége függőleges helyzetben?


2011. ápr. 13. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aktuális még ez a kérdés, vagy már késő?
2011. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Senki sem tudta elmagyarázni nekem, szóval igen, megköszönném ha leírnád a megoldásmenetét :)
2011. ápr. 17. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Ide tettem fel a rajzot a számítással (A eset):


[link]


Közben megpróbálom a B kérdést megoldani. Nekem az jött ki, hogy az inga hosszának nincs szerepe a megoldásban.

Ha van valami kérdésed a számítással kapcsolatban, küldhetsz privát e-mail-t is.

2011. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az A) kérdés esetében, a B) kérdés esetében már van (ez kimaradt).
2011. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
wow hát ez óriási! köszönöm szépen, mindent értek a számításaidból, nem is gondoltam a paralelogramma módszerre. Hát igen a B része elég brutálisnak látszik
2011. ápr. 17. 19:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ott a tömegének nincs viszont jelentősége, úgy tudom. Legalábbis a nem elektromos mezőben.
2011. ápr. 17. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt van a B), de azért még számold át:


[link]

2011. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen, sokat segítettél. Újra átszámoltam, mert a megoldókulcs nem ennyit írt, hanem kicsit kevesebbet, 1,12 m/s-ot. Megnéztem és ott van valami elnézés amikor rendezed az egyenletet kiemelve a 2-t, hogy megkapd v^2-et. De ettől függetlenül tökéletes a levezetés.
2011. ápr. 17. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
A szorzásnál kihagytam egy számot. Máskor nem árt, ha ideírod a végeredményt (ha megvan), hogy tudjuk ellenőrizni a számítást. Nekünk is jól jön.
2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki olyan kérdést tesz fel, amit nem lehet kapásból megválaszolni, akkor nem árt, ha a válasszal (megoldással) kapcsolatban minél több információt megad, például számítások esetén a végeredményt (ha rendelkezésre áll), ill. ha utána kell nézni valaminek, akkor jó ha tudjuk, hogy milyen irányba induljunk el, mert gyakran úgy kell kitalálni, hogy valójában miről is van szó.
2011. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!