Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki fizikát magyarázna nekem?

Valaki fizikát magyarázna nekem?

Figyelt kérdés
Mennyi annak a kondenztornak a kapacitása,amelyre 6V feszültségű áramforrást kapcsolunk és az egyik lemezen 2*10-7en a másik lemezen -2*10-7 töltés jelenik meg ?
2011. máj. 8. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szívesen magyarázok fizikát. Hány éves vagy? Fiu, vagy lány vagy?


(nemsoká megmondom a megfejtést)

2011. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah a levezetés, és képletek is kellenek?
2011. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként azt kell tudni, hogy a kondenzátorban lévő töltés nagysága egyenesen arányos a fegyverzetek feszültségével, és a kondenzátor kapacitásával. (ez így a hivatalos, a hülyéknek meg marad a KUCU)


Szóval Q=C*U : Q a töltés (Coulumb), C a kapacitás (Farad), U a feszültség (Volt)


Az egyenlet (Q=C*U) mindkét oldalát elosztva U-val azt kapjuk, hogy Q/U=C tehát behejettesítve: (2*10E-7C)/(6V)= 3,3333*10E-8F === 33,3*nF


Ez a megoldás :D

2011. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jujj köszönöm :D

Még egy kérdésem lenne ,ha nem gond.

Jó rájöttem :D

A kondenzátornak az egyik odlala + és a másik - és akkor jó :D

mindegy tudom. :D


Köszönöm megy a + :D

2011. máj. 8. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Mondjuk garanciát nem adok a válaszom helyességére...

De mi lenne a másik kérdés?


Korod,nemed? És minek kapcsán merült fel az eredeti kérdés?

2011. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!