Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki el magyarázná nekem,...

Valaki el magyarázná nekem, hogy mi az a gyorsulás?

Figyelt kérdés
Fizikából már tanultunk, de én nem értem, hogy az s/t2 hogyan adja meg a gyorsulást?
2009. nov. 15. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

én elmagyaráznám szivesen, de nem sokat tudnál kezdeni vele.


az s=a/2*t^2 képlet létrejöttének megtértéséhez deriválni meg integrálni kellene tudnod.


jelen pillanatban csak tanuld meg, fogadd el, hogy így van. majd, ha olyan irányban tanulsz tovább, akkor el fog jönni az az idő, amikor meg is érted, hogy miért így van.

2009. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egységnyi idő alatt megtett távolság.
2009. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
az a sebesség lesz.
2009. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Jézusom dehogyis! a sebesség az egységnyi idő alatt bekövetkezett sebességváltozás!(ezt még részegen is tudmXD)

s=a/2*t2(t négyzet)-egyszerüen átrendezed az egyenletet

2s= a*t2

2s/t2=a

remélem érthető volt

2009. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

"Jézusom dehogyis! a sebesség az egységnyi idő alatt bekövetkezett sebességváltozás!(ezt még részegen is tudmXD)"


Én is kérek abból ami neked volt! :D 2500/grammja ott is, vagy ez netán valami alkoholos nedű volt?:D

2009. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsulás az egységnyi idő alatt bekövetkezett sebességváltozás! (javítva a kedves részeg hozzászóló szinte pontos válasza)
2009. nov. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Az a kifejezés, hogy "egységnyi idő alatt" történik valami, matematikául úgy írható le, hogy osztod t-vel, azaz idővel. Így lesz a sebesség, azaz az egységnyi idő alatt megtett út képlete v=s/t, azaz út osztva idővel.


Ha te egységnyi idő alatt megtett sebességváltozást akarsz mérni, akkor a sebességet kell osztani idővel, azaz a=v/t , de mivel a v=s/t, ezért úgy is felírhatod, hogy a = (s/t)/t, ami nem más, mint s/t^2 (A kalapjel azt jelenti, hogy ami utána van, az kitevő, azaz t^2 jelentése t-négyzet. Ezt érdemes megjegyezni, mert egyértelműbb mint a t2.) Így lesz m/s^2 a mértékegységed.


(Elméletileg ezt is lehet fokozni, mert ha te a gyorsulás változását akarnád mérni egységnyi idő alatt, akkor s/t^3 lenne képlet, és m/s^3 a mértékegység.)

2009. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm, így már értem.
2009. nov. 17. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!