Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha higanyba raknánk egy élő...

Ha higanyba raknánk egy élő halat, mi történne vele?

Figyelt kérdés

tehát ha tegyük fel fognánk egy kis halat, és beleraknánk higanyba(annyiba, amennyi még befedi és elképzelhető mennyiség, és tegyük fel meg van oldva, hogy ne kapjunk higanymérgezést), akkor mi történne a hallal?

ha lenyomtuk a higany felszíne alá, feljönne onnan egyből?

a hal kopoltyúján és száján bemehet a higany? és hogy nézne ki a hal, miután kivennénk a higanyból?


és akkor mi lenne, ha a higany tetejére még öntenénk vizet, és ebbe raknánk a halat? miben pusztulna el?


sok a kérdés, tudom, de írjatok, ha tudtok legalább egyre is válaszolni :)


amúgy nem akarok én állatkínzást, ne értsétek félre :D


2011. máj. 25. 20:40
1 2
 11/15 Ozmium42 ***** válasza:

"szerintetek van olyan élőlény, amelyik életben tudna maradni néhány napot higany alatt?"


A higany egy mérgező nehézfém, ami egyébként párolog is.

2011. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Hát ha valahogy sikerülne is belegyömöszölni,sok esélyt a halnak nem adok
2011. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem ismerek olyan élőlényt, ami ilyen mértékű higanykoncentrációt kibírna huzamosabb ideig, szóval nincs, ami életben maradna. Vannak növények, amik jelentős nehézfémterhelést elviselnek; termséezetesen az egysejtűek között is rengetegen képesek erre, akkumuláni is tudnak higanyt, átalakítani, de hogy tiszta higanyban túlélni... talán még a kitartóképteleket is megviselné.

Viszont ha értenék a vegyészethez, és elő tudnám kaparni a biokémia tudásomat, lehet, hogy össze lehetne hozni egy elméleti élőlényt, ami képes higanyban élni. :)

2011. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát megHAL!
2011. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem süllyedne bele a higanyba, hacsak nem valami hihetetlenül tömör mutáns halról lenne szó. :D A higany téma engem is mindig érdekelt, kár, hogy annyira mérgezőek a gőzei, úgy belenyúlkálnék... :) Na meg a pár másodpercen belüli hashajtó hatását sem lenne utolsó dolog kipróbálni, mert ezt végképp nem tudom elképzelni, hogy ilyenkor milyen érzés lenne, ahogy végigszalad bennem a higany... :D Úgyhogy nem csak a kedves kérdezőnek vannak elvetemült ötletei. ;)

Kati

2011. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!