Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kinek van csillagászati...

Kinek van csillagászati teleszkópja?

Figyelt kérdés
Akinek van írja meg, mert szeretnék kérdezni.
2011. jún. 6. 16:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerettem volna kerülni.., de az előttem szóló hozzászólását talán kicsit túl szigorúnak találom és hiányosnak is az ismeretét. Az, hogy idehaza nem tudnak az amatőrök felhasználók arról, hogy vannak olyan kivitelezők, akik világviszonylatban is a legszínvonalasabb minőséget képesek nyújtani az egy dolog. Konkrétan ismerek optikai mérnököt és optikust, aki olyan apo lencséket készít, hogy lealázza a piacon kaphatóak 70%-át. De ezek az optikák nem MAgyarországra készülnek. 50cm felett pedig érthető okokból nem készülnek nagyobb távcsövek idehaza. Nem is tudná sem méretét sem az átmérőjét kihasználni a felhasználója. Az MCSE (Magyar Csaillagászati Egyesület) oldalán keresgélj cikkekben, ott is találhatsz leírásokat a távcsövekre. Ha pénz szűkében állsz, de van kb 120ezer Ft-od, akkor javaslom, hogy egy válogatott minőségű 20cm-es Dobson szerelésű tükröset vásárolj. Azt akár életed végéig használhatod ég alatt és sok objektumot részleteiben meg tudsz vele vizsgálni. A hazai csiszolók között nem ritka már a lézer interferométeres optikai felület elemzés sem. Igen nagy pontossággal meg lehet tudni, hogy milyen az optika felülete (tudományos alapokon). És páran jobbat, stabilabb minőséget képesek előállítani, mint a gyáriak zöme. (akár csúcsminőségben is) A legkiválóbb minőségű optikai rendszereket hazai gyártású (amatőr) körökben láttam. A készítőknek nemzetközi jó hírnevük van. Mondok egy példát. Egy hozzáértő távcsőkészítő 1 millió Ft-ból képes olyan optikai rendszert előállítani megfelelő háttérrel, ami a világpiacon 20-50millióba kerül azonos minőség mellett.

Keress fel fórumokon a témával gyakorlati szinten foglalkozó szakikat, ők segítenek neked eligazodni, bár a kérdésedre a témában kiterjedt és tudományosan is kivesézett cikkek vannak ma már megtalálhatóak, amik az összehasonlításokkal foglalkoznak, válaszolva kérdésedre alaposan.


Egy benfentes

2011. júl. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát nagyjából egyről beszélünk. Nálam egyetlen mondatod volt, ami szerintem nem igaz:


"De soha nem lesz egészében olyan jó, mint egy műszaki, hozzáértő ember által elkészített."


Szóval ez azért erősen túlzás. Én elhiszem, hogy ismersz olyan hazai (?) embert aki APO-t gyárt és jobb, mint a gyári. De pont azért irreleváns a dolog, hiszen,ahogy írtad is; nem hazánkba gyárt. Ennek nyilvánvaló oka, hogy kint többet kap érte. De biztos vagyok benne, hogy ha hajlandó lenne olcsóbban adni a gyárinál, akkor lenne hazai értékesítése is.


Amúgy ismerem jól én is a hazai szakembereket, hiszen tudom hogy pl Csatlós Géza bácsi tükrei felülmúlhatatlanok bármelyik gyártó által, vagy tudom hogy Rózsika mechanikai munkái vetekednek mindegyik gyári megoldással, de azt is hogy Mádai barátunk mechanikajavító módszere bármelyik gyári műszert sokkal jobbá teszi. De ilyet akkor se mondanék, hogy a gyári megoldások egytől egyig rosszak. Mindazonáltal én is leginkább az amatőr körökben elterjedt és amatőr készítésű műszerek hívője vagyok, és mi sem bizonyítja ez jobban, hogy én se gyári műszert használok...


egy másik bennfentes

2011. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!