Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha fejre lőnek valakit közelrő...

Ha fejre lőnek valakit közelről, az megsüketül?

Figyelt kérdés

Valami filmben láttam, hogy le akart lőni valaki egy pisztollyal egy hapekot aki a földön feküdt. És aztán nem ölte meg, csak a feje mellé lőtt, tök közelről. És megsüketült az illető.

Ez lehetséges?


2011. júl. 20. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Próbáld ki, mert erre én is kivi vagyok. Aztán írd meg az eredményt, köszi!
2011. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megsüketülhet.
2011. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:
73%

Jó kérdés; nem tudom a pontos választ de lehetséges. Egy normál pisztolylövés hangja 140 decibel vagy több. Embernél ha hosszú távon ki van téve 90 fölötti zajnak az már lassú károsodást okoz, 120 decibel fölött már fájdalommal jár, 140 fölött pedig már rövid távon is károsodást okozhat.


Az egyik decibeltáblázat a kövezkezőre teszi a várható károsodást:


150 - a mellkas fala remegni kezd

160 - a dobhártya azonnal beszakad

180 - a hallószövetek elhalnak


Tehát ha közvetlenül a füled mellett sütnek el egy fegyvert, nagyon is lehetséges, hogy megsüketülj tőle.

2011. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyapám, meg faterom füle mellett is közvetlen lőttek puskával, és egyikőjük sem süketült, csak bizonyos frekvenciájú hangokat nem hallanak.
2011. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik barom haverom a zárt autóban sütötte el a risztópisztolyt, percekig nem hallottunk semmit, és utána is csengett a fülünk órákig!
2011. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, pont ezért kéne szigorúbban ellenőrizni minden tűzfegyvert... még ha nem is halálos.
2011. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!