Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikusok, fizikusok,...

Matematikusok, fizikusok, hogy is van a megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval, biztos mindneki ismeri, azt a feladatot, h két indiántól kell útbaigazítást kérni, és az egyik hazudik, a másik igazat mond, de csak egyetlen kérdést tehetek fel. (azt hiszem ez a pontos leírása, vagy mindkettőtöl egyet - egyet vagy összesen egyet, na ezt már nem tudom...) És mi a megoldása a feladatnak, mert elfelejtettem, h melyik kérdést is kell feltenni. :)
2011. aug. 7. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni bármelyiktől, hogy a másik mit mondana, melyik a jó irány?


1. Ha az igazmondót kérdezed meg, az megmutatja, hogy a másik mit hazudna neked - azaz a rossz irányt.


2. Ha a hazugot kérdezed meg, az hazudna, és nem azt mutatná, ami az igazmondó szerint a jó irány - tehát az is a rossz irányt fogja mutatni.


Bármelyiket választod, tudod, hogy a rossz irányt mutatták meg neked - tehát a másik a jó.


Pedro

2011. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sajtoskifli ***** válasza:

Ha a másik helyébe lennél, mit mondanál, merre kell menni?


Ugye ekkor ráveszem mindkettőt, hogy hazudjon, így egy választ fognak adni, és amit mutatnak, az lesz a rossz út.

2011. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elfelejtettem már egy csomó jó kis matekos feladatot, fel kéne elevenítenem! :)
2011. aug. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!