Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudományosan bizonyította már...

Tudományosan bizonyította már valaki, hogy a lélek tulajdonképpen nem is létezik, csak kémiai folyamatok összességéből adódik? (vagy valami ilyesmi. ) illetve, hogy áll ez a kutatás?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 22:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Na most ha valamit tudományosan vizsgálnának az már nem lenne természetfeletti. Tehát lehetetlen a természetfeletti lélek dolgot tudományosan vizsgálni. Cáfolni meg sosem fogod tudni a természetfelettit, attól természetfeletti, hogy nem engedelmeskedik az általunk ismert világ törvényeinek.
2011. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
utolsóhoz fűzném hozzá, hogy amit természet felettinek nevezünk én azt átdefiniálnám, vagy megmagyaráznám azzal, hogy attól, hogy nem értünk valamit, hogy hogyan működik, az még nem természet-feletti, csak a tudomány mai állása nem tudja megmagyarázni. De attól az még természetes.
2011. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak annyit tudunk hogy fogalma sincs a tudósoknak a tudat kialakulásáról.
2011. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10:31 Akkor nem létezik az a fogalom, hogy természetfeletti. Nabumm, most megölted. Komolyan, gondolkozz el a szó jelentésén, és hogy miért hívjuk így. Én is ezt pofáztam, hogy amint le tudjuk írni tudományosan, megszűnik természetfeletti lenni, de addig az. A természetfeletti nem azt jelenti, hogy természetellenes.
2011. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Vree ***** válasza:

ma 11:14


ÁÁÁÁÁÁ

Nem megmondtam hogy ez jön?

"Fogalmuk sincs az élet kialakulásáról"

"Fogalmuk sincs az anyag kialakulásáról"

stb.


Miért kondod hogy fogalmuk sincs? Nincsenek-e gyerekpszichológusok? Nincsenek-e agysebészek? Nem írtak-e millió könyvet a témáról?


Miféle "fogalmat" akarsz?

2011. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mesélj a tudat kialakulásáról, légyszíves. A kognitív szájensz még eléggé a kezdetén jár.
2011. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

Mire gondoltok akkor, amikor azt halljátok hogy természetfeletti?

A világon semmi sem természetfeletti, mert ha lefektették a fizika törvényeit, azt ebben a világban csak Egyvalaki szegheti meg.

Ha léteznek kísértetek, előbb utóbb lesz rá tudományos magyarázat, ahogy a lélek létezését is be fogjuk bizonyítani, de ha meghalunk, úgy is rájövünk.

A tudomány Istentől jön, és Istenhez vezet.


Egy alkimista

2011. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
A nem kézzel fogható dolgokat nehezebb bizonyítani most ha belegondolsz az érzelmeket sem lehet megmutatni nincs színük vagy fizikai valójuk még is léteznek és hatással vannak sok mindenre. Szerintem a lélek is ezzel kapcsolatos amíg nincs bizonyítva a létezése cáfolni se lehet. Hogyan magyaráznád el a színeket egy vak embernek ? Jelenleg nem tudod, de 100 ev mulva mar lehet a lélek is be lesz bizonyítva addig meg próbálgasd hátha megtalálod a módját.
2017. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!