Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Semmit nem tudok megcsinálni....

Valaki : kérdése:

Semmit nem tudok megcsinálni. Futás, fekvőtámasz, fűggeszkedés. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,most megyek középsuliba. Régen jó voltam tesiből,de 5.-től már egész nap tanultam, és nem mozogtam eleget. Eddig 4-es voltam tesiből,de félek az új tanárom nem lesz ilyen elnéző. Nincs valami praktika, amivel gyorsan (kb. 1 hét alatt) formába hozhatom magam? Nem szeretném, hogy pont a testnevelés ronts el a bizonyítványomat...
2011. aug. 30. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt nem lehet nagy eredményt elérni. Fokozatosan szoktasd hozzá a tested a mozgáshoz, pl először csak 3 fekvőt nyomj, majd később 5-10-20, stb. Futással ugyanúgy, kicsivel kezdj és fokozatosan növeld a távolságot amit lefutsz.
2011. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ne a jegyed érdekeljen, komám, hanem az, hogy 20 évesen olyan kondiban leszel, mint egy 6 éves. Több évnyi lustaságot nem fogsz 1 hét alatt semmissé tenni.


De semmi vész, még előtted az élet. Szokj szépen vissza a mozgásra. Jönnek a tesiórák, dolgozz ott is. Tudom, hogy sokan, amint takarásba kerülnek, futásról sétára váltanak. Te ne így csináld, mert magaddal tolsz ki.

2011. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60 évest akartam írni...
2011. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Se a matek nem megy, se a tesi? lány vagy ugye?:D

amúgy 1 hét alatt is javíthatsz valamennyit, menj el pl. futni minden nap és próbálj fekvőtámaszokat csinálni. amikor én futni kezdtem, az elején napról napra többet tudtam.

2011. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg lány vagyok :) Köszönöm a válaszokat, meg fogok próbálni futni,és igyekszem fekvőtámaszt is csinálni :D
2011. aug. 30. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szal sokat tanultál, és ezért keveset mozogtál. Most meg már egy hét alatt akarnád bepótolni. De hát itt volt a nyár. Vagy pótvizsgára készültél?
2011. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, akinek rajtam kívül egész nap tanulnia kell!

Már azt hittem, hogy rajtam kívül az összes olyan ember, akinek nem elég figyelnie az órán/otthon egyszer átolvasnia, hanem keményen kell dolgoznia, inkább feladja... :))


Pénteken, szombaton és vasárnap igenis időt kéne szakítanod a mozgásra. Tudom, ez suli alatt nehezen megy, legalábbis nekem nehezen szokott menni. De muszáj!

És itt volt a nyár... legközelebb nyáron heti 3-4-szer mozogj minimum.


Én, mint egész nap tanuló, vagy ha nem, akkor is elég magányos típus nem szeretnék fél órát utazni, fél órát öltözni, és egyesületben, csapatban sportolni. Nem leszólom az egyesületeket, mert ehhez nincs jogom és nem is akarom, de szerintem nem fontos, hogy mindenkinek elsőre ez jusson eszébe.

Ehelyett otthon tornázom (kellett járnom gyógytornára, ott megtanultam pár erősítő és nyújtó gyakorlatot), vagy lemegyek kocogni, vagy elmegyek bringázni, nyáron úszni járok.


Fontos, hogy erőltesd magad, amíg bírod, lustaságból ne hagyd abba.

Futás alatt menjen az MP3 a füledben, torna alatt hallgass zenét vagy rádiót, úszás alatt jó álmodozz el, így könnyebben megy, és nem arra fogsz koncentrálni, hogy már fáradsz.


Tornagyakorlatok:

[link]

[link]


Egy hét alatt semmi eredmény se lesz, de ha fontos neked az egészséged és az alakod (egy jó alakon is lehet javítani, még az is lehet még jobb); és csökkenteni akarod annak az esélyét, hogy krónikus betegen nevelj gyereket, akkor hajrá.

S a mozgás ki is kapcsol.


Amúgy lift és mozgólépcső helyett rendes lépcsőt használj, és 1-2 esetleg 3 megálló helyett gyalogolj.


18/L

2011. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!