Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mitől lehet? Ősz óta...

Ez mitől lehet? Ősz óta tornázgatom, nyáron elég rendesen odatettem magam, napi egy-másfél órát mozogtam (R. Réka+kerékpározás vagy tempós gyaloglás),

Figyelt kérdés

közben a kajálásra is odafigyeltem, Norbi kódjaira is, meg a mennyiségre is. A 61 kilóról le is fogytam 60-ra.

☺ Az elmúlt hetekben alig volt időm tornázni, tegnap pl. lenyomtam 25 perc kar+haserősítést, de előtte 2 napig semmit.

Amióta kevés időm van tornázni, kevesebbet is eszem, de nem jelentős mértékben. Mégis: az elmúlt 2 hétben fogytam 3 kilót, amiből 2-t az elmúlt héten. Örülnöm kéne? Nem tudok, mert teljesen logikátlan az egész. Nem a mérleg romlott el, mert nyáron lemértem a derekam, csípőm, stb. és a nyakamat kivéve mindenhonnan fogytam 2-4 centit.


2011. szept. 21. 07:47
 1/2 anonim válasza:
88%

Nem annyira logikátlan, ha belegondolsz. Nyáron amiatt nem fogytál, mert főleg izomépítés történt. Sokat edzettél, és a szervezetet megpróbálta felhasználni teljes egészében, amit bevittél. Valószínű, hogy fogytál akkor is zsírból, de az izmaidat meg építgetted, ami nehezebb, mint a zsír, de ettől függetlenül tutira csinosodtál. Most nem eszel, és nem is edzel, emiatt izomépítés sincs, de a zsírbontás valamennyire megmaradt, emiatt fogysz most a kilókból is.

Tudom, hogy mindenki a kilókkal jön, de szerintem ne ez legyen a célod. Sportolj rendesen, és akkor sokkal csinosabb leszel 60 kg-osan, mint sport nélkül 56 kg-osan.

Ha mindenképpen kilókat akarsz veszteni, akkor aerob edzésformát javaslok, tehát fuss, biciklizz, ússz, tartsd a pulzusod 140 felett. Rubint Rékáék főleg erősítenek, tehát attól valamennyire nőni fog az izomtömeget, kevésbé fogynak a kilók. Ha mindenképpen otthon szeretnéd ezt csinálni, akkor Czanik Balázs edzésprogramjait javaslom, azok aerob mozgásformák inkább.

Az ideális talán az lenne, ha 2 napig aerob edzést csinálnál kevés erősítéssel, 3. nap pedig egy kicsit kevesebb aerob, több erősítés. Még valami: Aerob edzésnek csak úgy van értelme, ha 30-40 percig magasan tartod a pulzusod.

Amúgy meg tényleg ne a kilókkal foglalkozz, hanem nézegesd magad a tükörben, vagy mérd cm-ben az eredményt, Remélem segítettem.

2011. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"közben a kajálásra is odafigyeltem"


Nem jó! Nagyon oda kell figyelni az étkezésre, és közben igyekezni mozogni. Ha diéta közben erősítő gyakorlatokat végzel, az arra jó, hogy megmaradjanak az izmaid fogyás közben. Zsírégetésre (eltekintve a nagyintenzitású intervallumedzéstől) az aerob edzés a legjobb: gyaloglás, kocogás, biciklizés, úszás, stb.

2011. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!