Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent az hogy homogén acél?

Mit jelent az hogy homogén acél?

Figyelt kérdés
És miért jobb egy homogén acélból készült páncélzat tankok esetében? Mitől jobb mint egy öntött vas?
2011. okt. 6. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
minden acél homogén nem?
2011. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
őőőőő jó kérdés! mert a tank leírásoknál le van írva hogy pl. öntött vas vagy hengerelt acél vagy hengerelt homogén acél.
2011. okt. 6. 19:50
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy talán azt jelenti hogy ötvözet? valamivel ötvözött magas minőségű acél ami jobban bírja a bekapott találatokat?
2011. okt. 6. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben többségében acél páncélzatot használtak a különböző járműveken. Ma már egy csomó egyéb dolgot a kerámiától kezdve a különböző polimerkompozitokig.

Ma az RHA-t (rolled homogenous armor) egyfajta egyenértékként használják pl. mikor megadják, hogy egy rakétának mekkora az átütőképessége. Tehát ha azt látod hogy 1000 mm RHA egy harckocsi(tank) páncélja, akkor lehet hogy az valójában csak 500 mm vastag( de pl rétegezett így tartalmaz acélt, titánt, uránt, wolframot, különböző kerámiákat, műgyantát, légréseket), mégis ugyanolyan védelmet ad, mintha 1000mm RHA mögött ülnél.

2011. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ez már válasz! :)

II.vh-s tankokra gondoltam jelen esetben:

nem tudom mennyire vagy otthon a tankokban de pl: M4 Sherman öntött vas amit ott lőttek át szinte ahol akartak, míg az M26 Pershing homogénezett acél ami jobban bírta :)

persze ott már megvolt a falvastagság 100mm szemből

2011. okt. 6. 20:03
 6/7 Smartguy86 ***** válasza:

Sejtem, hogy a homogén acél azt jelenti, hogy kizárólag acélból van hengerelve, nincs hozzáadva másik fémből készült lap, amit hozzáhengerelnének. De ez csak egy tipp.


Pl ha jól tudom, a páncéltörő lövedékek elleni védelem lényege is az, hogy a lövedék még az előtt oldja ki a páncéltörő anyagot, mielőtt eljutna a páncélzatig. Pl kívül egy kompozit anyaggal van bevonva a páncél, ami érintkezéskor berobbantja a páncéltörő lövedéket, és a páncéltörő ív (pl olvadt fém-tüske) már lassítva és korábban éri el a páncélzatot - így az energiája is kisebb marad és nem tud átjutni a páncélon.


Az öntött vas szerintem sokkal törékenyebb, mint az acél, ami akár nyúlhat is és a rácsszerkezete is rendezettebb.

2011. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pontiac válasza:
homogén, Egynemű. Minden részén egyforma szerkezetű vagy összetételű. homogén (görög = "azonos eredetű"), Azonnemű, egynemű, egyféle, egyenletes, ...
2017. márc. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!