Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Indíthat e eljárást?

Indíthat e eljárást?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok( nagyokorú) és zaklatott valaki álnéven,facebookon, de mivel anyám megfenyegette hogy kinyomoztatja ki az, és feljelenti, ma elmondta nekem a srác hogy ő volt. Nagyon megbánta a dolgot, és fél is, hiszen ennek számos következménye lenne. Megígérte hogy befejezi ha ezt megússza, tényleg nagyon aggódott. A kérdésem az, hogy anyukám közben megérdeklődte, hogy a rendőrség le tudja nyomozni az IP-t. Mivel 18 elmúltam, szükséges az én beleegyezésem is ahhoz, hogy ez megtörténjen, vagy anya is kérheti ezt? Mert én így nem szeretném hogy megkeressék, és légyszi a kérdésre válaszoljatok, ne engem ítéljetek meg emiatt. Kezdeményezhet anya ilyesmit, vagy kellek hozzá én is?
2011. nov. 16. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elmúltál 18, akkor magad rendelkezel az ügyeidben. Anyukádtól a rendőrség el sem fogadhatja a bejelentést. Feltéve, hogy nem vagy gyámság alá helyezve.
2011. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok. De mi van, ha elfogadták? Akkor nem lehet visszacsinálni?
2011. nov. 16. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Panasszal élhetsz a rendőrséggel szemben!

Bár nem tudjuk, hogy mit tartalmaz anyukád bejelentése.

2011. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:
Akkor sem lesz különösebb jelentősége, kap egy ejnyebejnyét és kész. Az internetes zaklatást nem veszik komolyan, ha már elmúltál 18, és nem volt szexuális jellegű.
2011. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kiskorú esetén még értem, hogy az anyukája jár el a gyermek helyett, de már nagykorú vagy. Így Neked kell feljelentést tenni, vagy a rendőrségnek nem kell foglalkoznia az üggyel. A rendőrség le tudja nyomozni az IP címet, de az Anyukád kérésére csak úgy nem fognak neki indulni, mert épp olyan hangulatban van. Ehhez azért elég nyomós indok kell. Másrészről, miért nem mondod meg Anyukádnak, hogy ne intézzen az ügyben semmit.
2011. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!