Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » MATEMATIKA! Segítség! I....

MATEMATIKA! Segítség! I. HATÁROZZA MEG A LEGBŐVEBB ÉRTELMEZÉSI TARTOMÁNYT A VALÓS SZÁMOK HALMAZÁN!?

Figyelt kérdés

f (x) =5x/x^2-6 szerintem X€R x=/=négyzetgyök6;-négyzetgyök6

f (x) =x+3/1-x^2 szerintem X€R x=/=1;-1

f (x) =x^2+6x+12/x^2-6x+12 szerintem X€R x^-6x+12 nagyobb vagy egyenlő nulla

f (x) =lg (7-6x-x^2) szerintem X€R 7-6x-x^2 nagyobb mint nulla.

f (x) =lg^2x erre nincs 5letetm

Add meg a függvények értékkészletét? Ezt sem tudom.

II. Add meg a végtelenben vett határértéket! Ehhez olyat vettünk hogy

lim a=a tart;

lim x=végtelenbe

lim 1/x=0 tart

f (x) =2-5x^2/x^2 itt elosztok x^2 el h ne legyen nulla a nevezőben és ha, megnézem az előző szabályt, h mi hova tart akkor 0-5/1 kapok =-5

f (x) =x^2-6x/x^3-5x^2-6x az előző logika alapján elosztok mindent x^3 majd megnézem mi hova tart kijön 1/1=1

f (x) =négyzetgyök1/x ez a nullához tart a fentiek értelmében. f (x) =2^1/x ezt átalakítom= x. gyök alatt 2^1 ezt nem tudom

f (x) =lg x^3+1/x^3-1 itt is osztok x^3, aztán megnézem mi hova tart kijön h lg1/1 lg1=0

Igen valószínű h ostobaságokat írtam össze, de sokat hiányoztam és szerdán dolgozat, ha van valakinek egy kis szabadideje kérem segítsen


2011. dec. 12. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
ennyi idő alatt már meg is oldhattad volna...
2011. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A határértékes feladathoz javaslom a wolframalpha használatát: [link]

A "function to find limit of:" írd azt, hogy minek keresed a határértékét, a "point to approach:"-hoz pedig, hogy x hová tart (infinity = végtelen)


Az ért.tart.-hoz: log. mögött csak pozitív kifejezés állhat, eszerint kell a kikötéseket megtenni, a nevező nem lehet 0, ha kifejezés van a nevezőben, akkor ki kell hozni, hogy milyen x értékeknél lenne 0, és ilyenkor a függvény ezeknél az értékeknél nem lesz értelmezve.

2011. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 3. -nál ezt írtad: "x^-6x+12 nagyobb vagy egyenlő nulla ". Ugyan úgy kellene megfogalmazni, mint az első kettőben, megnézni (például teljes négyzetté alakítással), hogy hol lesz nulla a nevező. Ez éppen sehol,tehát nincs mit kizárni.

Negyedikben: a log alatt csak pozitív szám állhat. Hol pozitív ez az érték? Másodfokú egyenletként megoldod, ott nulla, lefele fordított parabola (-x2) , tehát hol pozitív?

2011. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.fúú az ilyeneket mint te ...

2.eddig nem jön össze de próbálgatom

3.jah az első amit javítottál az négyzetgyökös csak lemaradt.


De ahogy én csináltam a határértéket az úgy nem jó?

Amúgy köszi,ezek csak az egyszerűbbek...tiszta ideg vagyok

2011. dec. 12. 19:40
 5/5 A kérdező kommentje:
közbe megfejtettem a működést, csak zárójelezni kell h úgy írja ahogy akarom!
2011. dec. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!