Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematika függvények. Help?

Matematika függvények. Help?

Figyelt kérdés

Ábrázold a függvényeket (a nevezetes pontok legyenek pontosak) Azt szeretném kérdni hogy ellenőrizzétek amit megcsináltam hogy jó e, és esetleg segítsetek abban amit nem tudtam?

1,f(x)=4-(x-2)^2 szóval ez egy parabola lesz jobbra kettővel fel 4 el eltolom , és lefelé áll

y metszés pontjához behelyettesítek nullával x helyére -(0-2)^2+4=0

x metszés pontjához hogy kell átalakítani h nullára tudjam rendezni?

2,g(x)=négyzetgyök9x^2-6x+1 ezt felírhatom úgy is h négyzetgyök(3x-1)^2 ami nem más mint /3x-1/ szóval eltolom jobbra ,

zérushely nullára rendezem kijön hogy 1

y metszet behelyettesítek, kijön hogy 3

3,h(x)=(9^x-9)/(3^x-3) 3*(3^x-3)/(3^x-3) így egyszerűsítés után az marad hogy 3

amit nem tudok az ezek

i(x)=[x/(x-1)]-[x/(x+1]

k(x)=Logˇ2(-x)


2011. dec. 13. 12:41
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Jó lenne, ha nyitnának egy HÁZI FELADAT kategóriát!


Pedro

2011. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a tudást csak a suliban adják ingyen. Itt fizetned kell érte.
2011. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
segítséget kértem, látjátok amit tudtam megpróbáltam megoldani...............................
2011. dec. 13. 13:52
 4/11 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem azt kértem hogy oldjátok meg hanem hogy segítsen valaki.

Egyébként dolgozatra kell,és fenomenális h egyszer kérdezek valakit mert nagyon tudnom kéne ,de nekem nem írtok...aki meg bemásolja a kémia munkafüzetét annak meg egy szó nélkül!

És az iskolai tanítás sincs ingyen el vagy tévedve,de a szintje olyan mintha ingyen lenne(középsuli) ...talán ha nem életunt megsavanyodott embereket alkalmaznának , hanem olyanokat akik meg is akarják tanítani!

2011. dec. 13. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Most kivételesen a kérdezővel értek egyet, mert látszik, hogy foglalkozott vele. (Kár, hogy segíteni nem tudok.)
2011. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell nullára rendezni, f(x)=0-t kell helyettesíteni, és azt megoldani a zárójel felbontásával és a másodfokú egyenlet megoldóképletével.

Ha bizonytalan vagy a tologatásban, akkor először számolj ki néhány x-hez tartozó értéket, és ez legyen a támpont.

h(x)-nél gondolj a kikötésekre; ez a függvény nincs értelmezve ott, ahol a nevező nulla lenne!

2011. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

i(x)=[x/(x-1)]-[x/(x+1)]

ez már elég bonyolult szakadásos függvény.

A nevezőben nem lehet nulla, ezért az 1 és a -1 kimarad az értelmezési tartományból.

Először az összetevőket próbáld ábrázolni, és lépésenként rakd össze!

A k(x)-nél jobb, ha a füzeted jobb széléhez húzod a függőleges tengelyt, mivel csak a negatív számokon van értelmezve. Hiszen csak pozitív számnak van logaritmusa, és ott az a mínusz egyes szorzó. A függőleges tengelyre tükrözve kell felrajzolni a kettes alapú logaritmus görbéjét.

2011. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kotangens x- perditának eltolásával létrejövő metszet átlag osztatának -3,14 ampl egység osztat hányadosa.
2011. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Ahogy írtad, fejre állított parabola. Az eltolás jó, tehát a maximuma x=2 esetén y=4. A zérushelyei y=0 tehát 4=(x-2)^2, amiből x-2=+-2, tehát x=0 és x=4 (vagy elvégzed a négyzetre emelést, nullára rendezed és megoldóképlet). Ezzel már ábrázolható.


2. A levezetés jó a /3x-1/ képletig, ami egy egyenes függvény. Zérushelye 3x-1=0 tehát x=1/3. Ha x>1/3, akkor egy sima 3 meredekségű egyenes, ha x<1/3 akkor az abszolútérték miatt a függőleges tükörképe, vagyis -3 meredekségű, x=1/3 -ban nnulla értékű egyenes (nálad nem jó).


3. Törtfüggvény, amit át lehet alakítani, ha a számlálóba is 3 alapú hatványokat írok, azaz (3^2x-3^2)/(3^x-3) számlálót szorzattá, (3^x-3)*(3^x+3). Vizsgáljuk a törtfüggvény viselkedését ebben az alakban. A nevező nem lehet nulla, tehát a függvény x=1-ben nem értelmezett. A szorzat első tényezője és a nevező azonosak, tehát x=1 kivételével egyszerűsíthetünk vele. Ekkor a (3^x+3) exponenciális függvényt kapjuk. Ha x tart mínusz végtelenhez, a függvény tart felülről 3-hoz, ha x tart plusz végtelenhez, akkor a függvény szintén a plusz végtelenhez tart. Ilyen tehát a törtfüggvény, viszont az x=1 pontban (ahol alulról, illetve felülről tart a 6 értékhez) nincs értelmezve, tehát e pontban "lyukas", szakadása van.


4. ez is törtfüggvény. A különbség első tagja x=1 pontban, a második tag pedig az x=-1 pontban nincs értelmezve. Ezért három tartományban kell vizsgálni a függvényt. Először nézzük, ha x<-1. Itt az első tag pozitív szám és mindig kisebb egynél, a második tag szintén pozitív és mindig nagyobb egynél. Ha x tart - végtelenhez, mindkét tag az egyhez tart, így különbségük negatív, és tart nullához (úgy mondjuk, alulról tart nullához). Ha x tart balról a -1-hez, akkor az első tag az 1/2-hez, a második a végtelenhez, a különbségük a - végtelenhez. Az x>1 esetre hasonló megfontolással, ha x tart végtelenhez, a különbségfüggvény felülről tart a nullához, ha x jobbról tart az 1-hez, a függvény a végtelenhez tart. A harmadik tartomány -1<x<1. Itt behelyettesítéssel látjuk, hogy i(0)=0. Ha x tart jobbról a -1-hez, akkor (mivel -1/2 hez tart, a második pedig -végtelenhez) a különbség a végtelenhez tart. Ha x balról az 1-hez tart, hasonló megfontolással kijön, hogy a függvény a -végtelenhez tart.


5. A log utáni jelet nem tudom értelmezni, így nem tudom, milyen függvényről van szó.

2011. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam le részletesen, hogy a függvényvizsgálathoz szokásos szóhasználatot is lásd.
2011. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!