Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hipotézis vizsgálatnál,...

Hipotézis vizsgálatnál, próbáknál mindig meg van adva egy intervallum és az hogy a z éppen abban z/2 stb.3 eset van. Mi alapján döntöm el, hogy melyik a heles?

Figyelt kérdés

2011. dec. 15. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Bizonyára én értem félre a kérdést, de a statisztikai hipotézisvizsgálatokról beszélsz?

[link]

Ez lenne az? Mert akkor nem értelek, hogy miféle három esetről van szó. Az intervallum talán a konfidenciaintervallum (bár a val. változót ritkán jelöljük z-vel, azt a z-transzformáció sajátította ki magának). Tulajdonképpen elmondatom, mi a hipotézisvizsgálat elméleti menete, de az az érzésem, te valami másról beszélsz, így lehet, azzal nem sokra mennél.


Viszont ha tényleg arra a hipotézisvizsgálatra gondolsz, amire én, akkor szólj, és elmondom röviden, de szerintem akkor te vagy nagy tévedésben. (Bár más hipotézisvizsgálatot nem ismerek.)


De lehet még talán intervallumbecslés, bár akkor furán közelítetted meg a problémát, és fogalmi problémáid is vannak:

[link]

Itt lehet "3 eset" (68,5%, 95%, 99,7%-os nevezetes konf. intervallumok).

2011. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!