Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit értünk a gyulladás pathome...

Mit értünk a gyulladás pathomechanizmusa alatt?

Figyelt kérdés

van kórélettanból egy tételem mely igy szól:

a gyulladás pathomechanizmusa, típusai, lok

lis és generalizált tünetei.


Én gondoltam az akut valamit a krónikus gyull. lefolyására..?

meg h ehez a tételhez most kell tudni a gyulladásos mediátorokat is? mert külön nincs megemlitve..

köszönöm elöre is


2012. jan. 2. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyulladás lefolyása. Vaszkuláris meg sejtes reakciókkal. Mediátorokat is érdemes belevenni. Típusainál akut meg krónikus, azok jellemzői.

Lokális tüneteinél a pirosság, melegség, duzzanat stb kellenek, de ezeket a lefolyásánál levezetheted.

A generalizált tüneteinél meg láz, fvs szám emelkedés stb.

Szerintem:)

2012. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)

pfuu pedig ezek a mediátorok nem jönnek be!

:D

2012. jan. 2. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, azok elég szarok, én is épp ma tanultam:D
2012. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mediátorok szerintem olyanok, mint az interleukin 1,6,12, TNF, IFN... néhány citokin ugrik be...
2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, rájöttem, hogy mik azok..de azota uj tételtsort töltöttek fel vizsga elött 5nappal, hát mit mondjak neekem 5 nap kevés egy kór vizsgára..na mind1:(
2012. jan. 9. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!