Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan is lehet a földről...

Hogyan is lehet a földről lemérni, hogy ott az a nagyon magas fa milyen magas?

Figyelt kérdés
(Egyszer tudtam, most nem ugrik be...)
2012. jan. 9. 18:25
 1/10 anonim válasza:
nem tudom hogy erre gondolsz e de az pl jó hogy feldobsz vmit olyan magasra mint a fa és megnézed mennyi idő alatt esik le
2012. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
árnyékkal. fogsz egy pálcikát, megnézed, milyen hosszú az árnyéka. leméred a fa árnyékát, majd az arányokkal kiszámolod
2012. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasonló háromszögekkel:

Egy ismert magasságú rúd, olyan szögben nézem, hogy a fa csúcsát és a rúd végét együtt lássam. A távolságokat mérem, a magasságot számolom.

Érthető, vagy rajzoljam?

2012. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is az árnyékra gondolok, de ezer+1 megoldás lehet. Például felállítasz mellette egy mérőrudat, feldobsz valamit(elhanyagolható légellenállással) és bizonyos sebességgel, majd a pályája tetőpontjáig követed és méred, így ki tudod számolni. Kivágod és leméred a földön, vagy egy barométerrel leméred a lenti a feljuttatott állapotban mért értékeket, és kiszámolod a különbségből.
2012. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze ha nem tudod megmérni a fa távolságát, akkor csak két méréssel:

[link]

2012. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, képben vagyok!

Hajdanán igen, ezt a háromszögelést alkalmaztam, csak most nem jutott volna eszembe, de stimm.

Ma délben viszont Csefy módszerén gondolkodtam én is, de nem voltam benne biztos, hogy így kéne. Ezek szerint jó az...

Tehát pl ha tudom hány méter a kerítésoszlop, megmérem annak az árnyékát, majd a fa árnyékát.

És oszlop úgy aránylik fához, mint oszlop árnyéka a fához, ugye?

2012. jan. 9. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
őőő nem értem a kérdésed...a kerítés árnyékának hossza úgy aránylik a kerítés hosszához, mint a fa árnyékának hossza a fa árnyékához...pl ha a kerítés és árnyéka hossza 0,75, akkor a fa és árnyéka aránya is 0,75 lesz.
2012. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A fa magasság=x, a többi adat meg ismert...


Tehát:

Ha pl fa árnyéka 15 m, kerítés magasság 1,5 m, kerítésárnyéka 2m, akkor:


x/15=1,5/2

azaz (a fa) x=11,25 m


Na így...

ugye jó?

2012. jan. 9. 19:03
 9/10 A kérdező kommentje:
na pont fordítva írtam, mint gondoltam, de mindegy, a lényeg ugyanaz.
2012. jan. 9. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
szinusszal, leméred a távolságot és leméred a szöget. vagy a hasonló háromszögek elvén.
2012. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!