Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a küszöbindex?

Mi az a küszöbindex?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy az ε-on belül lévő, hozzá legközelebb eső a(n)-hez tartozó n pozitív egész szám.

De akkor miért úgy kell kiszámolni, hogy egészrésze annak az n-nek, ami az |a(n)-A|<ε-ból jön ki?


2012. jan. 10. 21:43
1 2
 1/14 Tom Benko ***** válasza:
Talán mert a kettő ugyanaz...
2012. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Melyik kettő?
2012. jan. 10. 22:31
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha nem értetted volna azt nem értem, hogy miért egészrésze? Miért lefele kell kerekíteni, miért nem felfele, ha azt akarjuk, hogy a(n) túllépje ε-t?
2012. jan. 10. 22:39
 4/14 anonim ***** válasza:
22:39 Igazából definíció kérdése, lehetne a fölső egészrésszel is definiálni, de az alsóval is lehetne. Valójában azonban egyikkel sem szokták (hanem fölső egészrész - 1, azaz utána mind benn van az intervallumban, de ő még nem), a gyakorlatban viszont nem fogsz olyan feladatot kapni, ahol ez különbözne az alsó egészrésztől. Nézd meg a precíz definíciót, amit a tanárod diktált (vagy ahogy a tankönyvben szerepel).
2012. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tom Benko ***** válasza:
Azért egészrész, mert a sorozatok \mathbb{N}\rightarrow H függvények, tehát nem természetes számokon nincsenek értelmezve. És azért alsó egészrész, hogy minden utána következő biztosan benne legyen.
2012. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, hogy igazából az a definíció, hogy minden n>N, ahol N a küszöbindex? De nekem ebből az jön le, hogy N epszilonon kívül van.
2012. jan. 11. 16:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy le lett írva, hogy ő még nincs benne. Akkor értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 11. 16:17
 8/14 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen. Egyébként szadizástól eltekintve a definíció kb. haszálhatatlan. Konvergenciát marha körülményes így bizonyítani, határértéket számolni meg alkalmatlan.
2012. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért mégis jobb érteni, még akkor is, ha használhatatlan.
2012. jan. 12. 20:47
 10/14 Tom Benko ***** válasza:
A lényege: A sorozat határértékéhez tetszőlegesen közel jut a sorozat, azaz nem tudsz olyan szűk kört megadni, amibe ne futna bele. Sőt, még azt is meg lehet mondani, hogy honnanntól lesz a körön belül.
2012. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!