Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vannak olyan tudományok amik...

Vannak olyan tudományok amik fölöslegesek? Ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 16:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Hogyne lennének. :) Kémia: dumálnak arról, hogy az atomok gömb alakúak,blablabla mikor nem is látják őket, pl a H2O (víz) ugye az oxigénhez tartozik 2 hidrogén arra semmi bizonyíték hogy olyan módon kapcsolódnak mint ahogy ábrázolják, egyszerűen nekik úgy szimpi. :) Ezek csak megvizsgálják a dolgokat és kitalálják, és próbálják megmagyarázni miért történik az ami történik olyan érvekkel amit 100%-osan nem tudnak bizonyítani. :)
2012. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Első: De fogadjunk, hogy a szellemekben és a vámpírokban hiszel, ugye?
2012. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszek, de ha hinnék is nem lenne vele gond mert a tudósoknak is vannak olyan elméleteik amiben azt mondják hogy tuti így van és az a bizonyítékuk, hogy " bizonyítsd, hogy nem így van, bizonyítsd, hogy nincs"
2012. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
0%
Algebra és egyéb hülyeségek amire az életben semmi szükségem nem lesz.
2012. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Olyan tudomány ami felesleges, nincs!

Sőt inkább azt mondom, hogy még kellenének tudományágak, hiszen ha ülünk a seggünkön, akkor soha nem fog előrébb jutni a világ.


Nem azt mondom, hogy mondjuk az elméleti fizika amikor azon rágódnak, hogy elméletben át lehet lépni a fénysebességet az megállja a helyét (legalábbis a jelenlegi ismereteink szerint), de elképzelhető, hogy ennek a kutatásnak a segítségével előrébb jutunk például a rákkutatásban (teljesen hasra ütött példát írtam)


Amúgy is sok olyan példa van a történelemben, amikor teljesen mást sikerült felfedezni/találni mint ami eredetileg a cél volt.

2012. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
11%

"Algebra és egyéb hülyeségek amire az életben semmi szükségem nem lesz."


Evvel egyetértek.



"Olyan tudomány ami felesleges, nincs!

Sőt inkább azt mondom, hogy még kellenének tudományágak, hiszen ha ülünk a seggünkön, akkor soha nem fog előrébb jutni a világ.


Nem azt mondom, hogy mondjuk az elméleti fizika amikor azon rágódnak, hogy elméletben át lehet lépni a fénysebességet az megállja a helyét (legalábbis a jelenlegi ismereteink szerint), de elképzelhető, hogy ennek a kutatásnak a segítségével előrébb jutunk például a rákkutatásban (teljesen hasra ütött példát írtam)


Amúgy is sok olyan példa van a történelemben, amikor teljesen mást sikerült felfedezni/találni mint ami eredetileg a cél volt"


(jelenlegi ismereteink szerint)<---- IGEN? és aki szerinte ez baromság az egy retardált se*gfej, utána fejlődik a tudomány és bebizonyosodik, hogy tényleg akkor nem voltak valami pontosak de aki ismét nem hisz nekik az ismét egy retardált se*gfej és ez így megy tovább

2012. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki így gondolkozik, attól el kéne venni minden szavazati jogot és kiküldeni a mezőre kapálni mindenféle technikai eszköz nélkül, amolyan amish módra, aztán legyen boldog az eszement kis világában.
2012. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Na hát az IQ betyároknak sikerült két olyan tudományágat kiszúrniuk, amik fontosabbnál fontosabb eredményeket értek el (algebra, kémia).


Ha már fontosság szerint akarunk osztályozni, akkor a teológia például nekem elég haszontalannak tűnik (aztán várom a listát, hogy mit adott az emberiségnek, amitől most jobb nekünk).

2012. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"IGEN? és aki szerinte ez baromság az egy retardált se*gfej, utána fejlődik a tudomány és bebizonyosodik, hogy tényleg akkor nem voltak valami pontosak de aki ismét nem hisz nekik az ismét egy retardált se*gfej és ez így megy tovább"


Igen és ez fogja előre vinni a világunkat!

Én mondok valamit, amit te nem hiszel el és mivel bizonyítékod is van a tévedésemre, így meggyőzöl arról, hogy nem nekem van igazam. Amikor én is belátom ezt, akkor közösen, vagy külön-külön "megváltjuk a világot" és mindenki boldog lesz!


Nem hiszem, hogy annyira buták lennénk, hogy retardáltnak neveznénk azt, aki nem ért velünk egyet.

Aki így tesz az eleve nem képes arra hogy segítse a környezetét.

2012. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy annyira buták lennénk, hogy retardáltnak neveznénk azt, aki nem ért velünk egyet.

Aki így tesz az eleve nem képes arra hogy segítse a környezetét."


Evvel egyet kell értenem :)

2012. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!