Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vannak olyan tudományok amik...

Vannak olyan tudományok amik fölöslegesek? Ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 16:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés megválaszolásához első lépésként fontos lenne elkülöníteni a tudományokat és az áltudományokat. Az áltudományok azok, amik teljesen feleslegesek. És ezen a pontom várom a belémkötéseket, hogy ki dönti el, hogy mi az áltudomány, és miért az...


A valódi, egzakt tudományok között pedig lehet vitatkozni, hogy melyik az, aminek nincs sok értelme. Nézőpont kérdése. Én például a teológiát és a filozófiát nem tudom megérteni, hogy mivel viszik előrébb a világot, de azért elismerem a művelőit.


Bár nem szeretem (sőt, mondhatni utálom) a történelmet, mégis elismerem, hogy szükség van a múlt eseményeinek elemzésére, hogy lehetőleg ne kövessük el újra és újra ugyanazokat a hibákat.

Az viszont kétségtelen, hogy a modernkori problémák miatt a természettudományok egyre inkább előtérbe helyeződnek, akár tetszik, akár nem.


Azt pedig jó lenne elkülöníteni, hogy a "sosem fogom használni" és a "semmi haszna" két teljesen külön kategória.


De ahogy nézem, ezt a kérdést is megszállták azok, akiktől legfeljebb némi leszólást remélhetek, mert még nem jutottak túl a lázadó korszakukon.

2012. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 dellfil ***** válasza:

Először is mit mond a wiki?


[link]


Ez a tudomány? Vitatkozzatok. Legyen igazatok, azt kívánom... :DDD


De a kérdésre:


[link]


[link]


[link]


[link]


Stb...

Igen, úgy tűnik vannak.


dellfil

2012. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 tetris ***** válasza:
Szerintem a kérdező azt szerette volna megtudni, hogy mely tantárgyak azok, ahol olyasmit tanulunk meg, aminek a mindennapi életben nem nagyon vesszük hasznát. És akárki akármit mondd, és még soha a büdös életben nem deriváltam, nem integráltam, nem emeltem köbgyököt. Ezekkel feleslegesen nyaggattak annyit évekkel ezelőtt minket. Ezeket a dolgokat inkább azoknak kéne tanulni, akik a matek iránt fokozottan érdeklődnek. A többiek meg inkább tanulhatnának más, szintén fontos dolgot. Ezer ilyen tantárgyat el tudnék képzelni. Például: az idegen nyelv tanulást lehetne jobban nyomatni, vagy megtanulhatnánk a pszichológia, az emberi viselkedés alapjait, stb.
2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tetris hozzászólásával teljes mértékben egyetértek. Szívesen cserélném a történelem óráimat matekra, a magyarokat kémiára... más meg pont fordítva van vele, szóval ilyen szempontból ez egy meddő vita lesz, úgy érzem.
2012. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

tetris:

És hányszor idéztél egy Moliére darabból, hányszor csináltál négyütemű fekvőtámaszt, hányszor rajzoltál teljes színkört, hányszor soroltad fel a görög-perzsa háborúk időpontjait?

Hidd el, ezeknél a matek, a fizika, a biológia és a kémia mind százszor fontosabbak, de attól még ezek sem elhanyagolható dolgok.

Ilyen hozzáállással alsótagozat után mindenkit el kéne küldeni dolgozni, úgy sem fog már semmi olyat tanulni, amire szüksége lehet az életben...

Az oktatás, meg úgy egyébként a tanulás egész egyszerűen nem erről szól...

2012. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem a középiskola nem arról szól, hogy történelmet tanuljunk, vagy irodalmat, hanem arról, hogy megtanuljunk tanulni, ami később ez egyetemen jó lesz... egyetemen sem minden tárgy olyan, amire a tulajdonképpeni munkád során szükséged lesz, de sosem lehet tudni.

Az "általános műveltség része" dologtól a falra tudok mászni. Rendszerint olyankor kaptam meg ezt a beszólást, ha nem tudtam a választ egy történelmi/irodalmi kérdésre, de persze ha visszakérdeztem volna, hogy mi az oxigén rendszáma, mert az is "az általános műveltség része", még én lettem volna a bunkó.

2012. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kérdező azt szerette volna megtudni, hogy mely tantárgyak azok, ahol olyasmit tanulunk meg, aminek a mindennapi életben nem nagyon vesszük hasznát."


Szerintem a kérdező azt szeretné megtudni, amit kérdezett.


"Ezekkel feleslegesen nyaggattak annyit évekkel ezelőtt minket."


Viszont az integrálás, deriválás, nem is az anyag része, aki emelt matekra megy (ami nem kötelező), és emelt szintű érettségire készül, az tanulja középiskolában, de más csak akkor, ha szerencséje van. Egyébként szerintem meg pont rá kellene menni a matekra, még a jelenleginél is jobban. Hála a következetlen matek tanterveknek, a fizika például kimerül a fizikatörténettel megtűzdelt képletmagoltatással, aztán jönnek az ilyen kérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

Ha téged nem érdekel, megtanulod kettesre, aztán ha végeztél, elfelejted, de csak azért, mert TÉGED nem érdekel és TE nem fogod használni, meg nem kell a sárga földig lebutítani a tananyagot.


Annak pedig pláne nem lenne semmi értelme, ha érettségiig megtanítanák a Pitagorasz tételt, meg az egyváltozós lineáris egyenleteket, mert mondjuk az emberek 85%-a nem használ ennél többet élete során. Csak az általános iskola végéig ennél többet tanítanak.


Az oktatás már így is több sebből vérzik, és egyelőre úgy áll, hogy még tovább akarják butítani, pedig lenne mód a tanulók jelenlegi terheltsége mellett a hatékonyság növelésére, csak valahogy az igény nem látszik.

2012. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 tetris ***** válasza:
Hát igen, elismerem, ezek nyomós érvek, igazatok van!
2012. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
91%

Vannak!(Pontosabban van):Egyszer egy ember kiszámolta hogy milyen gyorsasággal szarik egy pingvin!(A "Leg értelmetlenebb kutatás" versenyre . . . ÉS NYERT!!!:D)Ez 100%-is igaz!

Üdv: XY

:)

2012. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer egy ember kiszámolta hogy milyen gyorsasággal szarik egy pingvin!"


Ez így ebben a formában nem igaz. Ketten voltak, és azt számolták ki, hogy mekkora erővel hagyja el az ürülék a pingvinek kloákáját.


"(A "Leg értelmetlenebb kutatás" versenyre . . . ÉS NYERT!!!:D)Ez 100%-is igaz!"


Ez szintén pontatlan. Azért számolták ki, mert érdekelte őket az eredmény, és nem egy verseny kedvéért (mellesleg egy nemzetközileg elismert szakfolyóiratban publikálták az eredményt). És az a "verseny", amit szerinted megnyertek nem verseny volt, hanem egy IgNobel-díj.

2012. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!